Strona główna Inne Akademickie kursy Centrum Kopernika i UJ – bezpłatne online

Akademickie kursy Centrum Kopernika i UJ – bezpłatne online

Bezpłatne akademickie kursy online, prowadzone przez uznanych naukowców z prawa, psychologii, a nawet z prymatologii, czyli wiedzy o ssakach naczelnych, prowadzone są na platformie na platformie Copernicus College utworzonej w ramach programu Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Najnowszy kurs „Człowiek i społeczeństwo w obliczu nowych technologii” omawia naukowo wiele współczesnych dylematów takich, jak cyberwojny, wykorzystywanie social media czy też problemy etyczne względem sztucznej inteligencji. Można się na niego zapisać – podobnie jak i na pozostałe przedmioty – niezależnie od stopnia wykształcenia i wieku.

Prowadzona przez Centrum Kopernika we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim platforma MOOC (massive online open courses) przypomina platformy edX czy Courser. Aby wziąć udział w kursie, wystarczy zarejestrować się za pomocą e-maila.

Jak informują organizatorzy w przesłanym PAP komunikacie, podczas kursu poświęconego technologiom i mediom, naukowcy przeanalizują długofalowe konsekwencje korzystania z „nowych” technologii, zmiany, szanse i zagrożenia jakie za sobą niosą.

Eksperci omówią następujące tematy: Interakcje człowieka i nowych technologii; sztuczna inteligencja z perspektywy etycznej i prawnej; ochrona prywatności w dobie nowych technologii; cyberprzestępstwa, cyberwojna; E-demokracja; Social media; smart city; przemysł 4.0.

Więcej informacji – na TEJ stronie. https://www.copernicuscollege.pl/kursy/

PAP – Nauka w Polsce

kol/ zan/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj