Strona główna Kariera Bóg zawsze znajdzie ci pracę

Bóg zawsze znajdzie ci pracę

Zobaczyłam tę książkę na półce w księgarni. Zaciekawił mnie tytuł, a jeszcze bardziej napis pod spodem: 50 lekcji jak szukać spełnienia. Jest to zbiór felietonów Reginy Brett, które nie są kolejnym poradnikiem, który ukazuje jak żyć, co należy robić, a czego nie, aby być szczęśliwym.

Regina Brett opisuje w swoich felietonach momenty zabawne, ale również sytuacje, w których niejednemu zakręci się łezka w oku. Ukazuje najprościej mówiąc życie: życie ludzi którzy są szczęśliwi, bo kochają to co robią, ludzi którzy wierząc w Boga mogą zdziałać cuda.

Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego – doświadczenie. Oto tytuł pierwszego rozdziału książki. Bardzo intrygujący, ale jakże prawdziwy. Każdy z nas denerwuje się i stresuje z wielu powodów, głównie ma tu swój udział praca, ale czy kiedy nie wydaje nam się, że nie poradzimy sobie, a później okazuje się, że nie było to takie trudne jak się wydawało, to czy nie jesteśmy z siebie dumni? I to jak!

Kolejna lekcja jest również ciekawa: „wszystko się zmienia, kiedy Ty się zmieniasz”. Oczywiście to jest szczera prawda. Chcemy zmieniać świat, ale żeby to zrobić najpierw musimy zacząć od siebie. Wiele razy spotykaliśmy się z łańcuszkami. Kiedy jestem zdenerwowana krzyczę na siostrę, ona krzyczy na psa, a pies ugryzie sąsiada. Natomiast kiedy uśmiechamy się do ludzi na ulicy, jesteśmy mili dla rodziny, wtedy ci ludzie będą szczęśliwsi i będą zarażać tym innych.

Bardzo ważna lekcja, to lekcja trzynasta pt.: „najczęściej jedyną osobą, która stoi Ci na drodze, jesteś Ty sam” i chciałoby się dokończyć twoje lęki, twój strach przed działaniem. Wiele razy unikamy robienia różnych rzeczy czy mówienia o czymś, gdyż się boimy. Czego? Można by rzec – wszystkiego. Każdy z nas ma jakieś lęki, najczęściej jest to strach przed wyśmianiem, przed stratą, często też boimy się na darmo. Kim są ludzie, którzy z nas drwią? Nie zasługują na naszą przyjaźń.

Warto przeczytać tę książkę, naprawdę zawiera cenne lekcje. Nie bójmy się mówić, czy robić rzeczy, które kochamy. Cieszmy się życiem, wierzmy że Bóg nam pomoże, przecież nie postawi przed nami kłód, których nie będziemy w stanie udźwignąć. Zmieniajmy świat zaczynając od siebie. Uśmiechnijmy się do kogoś z rodziny, powiedzmy miłe słowo i bądźmy szczęśliwi.

Bóg zawsze znajdzie ci pracę

/N/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj