Strona główna Edukacja Chcesz studiować i uczyć się za granicą?

Chcesz studiować i uczyć się za granicą?

Na Festiwalu Edukacji Zagranicznej, który odbędzie się 23 września w Warszawie, przedstawiciele kilkudziesięciu zagranicznych uczelni będą opowiadać o swoich sukcesach zawodowych, o kompetencjach przyszłości – i o tym, jak wygrać aplikację na wymarzone studia.

Festiwal kierowany jest do maturzystów i uczniów, którzy planują rozpocząć edukację za granicą oraz do ich rodziców. Prezentacje dotyczyć będą m.in. uczenia się przez całe życie i zawodów, które w najbliższej przyszłości nie zostaną zastąpione przez boty. W programie znalazły się warsztaty, konsultacje, wykłady i spotkania z absolwentami i przedstawicielami uniwersytetów z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i z Niemiec.

Przyszli studenci wezmą udział w indywidualnych konsultacjach, które pomogą w wyborze kierunku studiów, kraju oraz uczelni, która najlepiej odpowiada ich potrzebom i predyspozycjom. Otrzymają też wsparcie w sprawach formalnych.

Licealiści dowiedzą się, czym różni się edukacja w Polsce od systemu obowiązującego w kraju, którym są zainteresowani. Otrzymają szczegółowe informacje na temat wymogów jakie należy spełnić, aby rozpocząć naukę za granicą oraz wsparcie w kwestiach formalnych.

Dla rodziców zostanie przygotowana strefa konsultacji, gdzie będą oni mogli uzyskać praktyczne informacje m.in. na temat bezpieczeństwa i finansowania studiów ich dzieci.

Festiwal odbędzie się w godz. 10.00 – 19.00 w Domu Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25 w Warszawie.

Więcej informacji: http://eef-elabfundacja.pl

PAP – Nauka w Polsce, Karolina Duszczyk

Komentarze

1 KOMENTARZ

  1. Ja przez chwile studiowałam w Zagrzebiu w Chorwacji bo wyjechałam tam na stypendium. Byłam bardzo zadowolona, wysoki poziom nauczania i student sam wybiera zajęcia na które chce chodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj