Strona główna Firma Co zrobić, aby klienci wracali do twojego e-sklepu?

Co zrobić, aby klienci wracali do twojego e-sklepu?

Lojalny klient to dla sklepu internetowego prawdziwy skarb. Warto więc zapewnić mu specjalne względy i aktywnie zachęcać, by zakupy robił jeszcze częściej. Radzimy jak to zrobić.

Najcenniejszy klient to taki, który raz robiąc zakupy, wraca do twojego sklepu jeszcze wielokrotnie. Który poleca go swoim znajomym i chętnie dzieli się opinią na jego temat. Śledzi on często twoje społecznościowe profile i utożsamia się z filozofią marki. Korzysta z przygotowanych przez ciebie promocji, ale też kupuje nieprzecenione produkty. Dobry klient to po prostu klient lojalny. Warto więc dowiedzieć się, jak go zyskać i zatrzymać.

Postaw na jakość

I chodzi tu nie tylko o jakość sprzedawanych produktów, ale też – a może przede wszystkim – jakość obsługi klienta. Statystyki jednoznacznie pokazują bowiem, że niemal trzy czwarte stałych klientów sklepy tracą przez niekompetencję pracowników, a ponad połowa kupujących jako powód „rozstania” wymienia niski poziom obsługi. By tego uniknąć, zainwestuj w swoich pracowników, zapewniając im regularne szkolenia i możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji.

Grunt to komunikacja

Klienci sklepów internetowych cenią sobie szybką i bezproblemową komunikację. Nie wystarczy jednak sprawnie odpowiadać na wiadomości czy komentarze w social media. Musisz też stworzyć atrakcyjny wizerunek marki i zaangażować stałych klientów w jej współtworzenie. A to wymaga dużej aktywności na Facebooku i Twitterze oraz wykorzystania możliwości, jakie dają kampanie mailingowe czy coraz popularniejsze w ecommerce notyfikacje web push.

Wynagradzaj lojalność

Wierny klient będzie jeszcze wierniejszy, jeśli poczuje, że jego postawę jesteś mu w stanie wynagrodzić. Atrakcyjne zniżki dla klientów, którzy często powracają do twojego sklepu, programy partnerskie czy dostęp do treści premium to najlepsze sposoby na to, by twoi stali klienci czuli się wyróżnieni. Wybór konkretnego rozwiązania zależy przede wszystkim od specyfiki twojego biznesu oraz profilu klientów – tzw. marketing referencyjny to jedno z narzędzi, dzięki któremu twoi lojalni klienci mogą zarabiać na polecaniu twoich produktów.

Przypominaj o sobie

Nawet najbardziej lojalnym klientom zdarza się zapomnieć o Twoim sklepie na jakiś czas. Tu znów przydatne okażą się notyfikacje web push. Dzięki automatycznym scenariuszom, system wyśle zaprojektowaną wcześniej notyfikację do osób, które np. od miesiąca nie odwiedziły Twojej strony. W skonfigurowaniu wysyłanych automatycznie powiadomień pomoże ci np. platforma PushPushGo. Warto z niej skorzystać tym bardziej, że notyfikacje mogą być również automatycznie wysyłane, gdy twoi klienci porzucają koszyk lub interesują się konkretnym produktem.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj