Strona główna Firma Czego będziesz potrzebować, by skutecznie rozwijać firmę?

Czego będziesz potrzebować, by skutecznie rozwijać firmę?

Chcesz wypromować swoją ofertę, zostać zapamiętany na dłużej i przekonać klientów do zakupów? Jednymi z najskuteczniejszych elementów marketingowych (realizujących wszystkie te cele) są katalogi ofertowe, motywy przewodnie marki i firmowe maskotki.

Katalogi firmowe – skuteczne narzędzie marketingowe

Mogłoby się wydawać, że w dobie cyfryzacji produkty takie jak katalogi firmowe powoli odchodzą do lamusa. Nic podobnego – mają się coraz lepiej. Drukowana forma kolorowych książek sprawdza się idealnie podczas eventów biznesowych, imprez targowych i wystawienniczych, wszelkiego rodzaju akcji promocyjnych i konferencji. To swoista rozszerzona wizytówka, której zadaniem jest nie tylko zaznajomić klientów z firmą i jej produktami, ale i zostawić po sobie ślad, który może być zarzewiem przyszłej współpracy. Bez firmowych folderów i książek nie obejdą się marketingowcy, promotorzy, duże firmy oraz rozpoczynające działalność biznesy. Jednym słowem każdy, któremu zależy na byciu dostrzeżonym i rozpoznawalnym, na zwiększaniu sprzedaży oraz zasięgów, czyli po prostu – dynamicznym rozwoju swojej marki. W dobie nadmiaru wszystkiego i przeogromnej konkurencji rynkowej, profesjonalny, rzetelny i esencjonalny katalog firmowy to biznesowe „być albo nie być” niejednej działalności.

Instrukcje obsługi, które zwiększają wartości oferty

Jeśli oferujemy i wprowadzamy do oferty nowe produkty, dobrze będzie je zaopatrzyć w wysokiej klasy, estetyczne opakowania oraz instrukcje obsługi. Odpowiednio zaprezentowane skłaniają do zakupu, a wyposażone w małe poradniki dotyczące bezpiecznego i komfortowego użytkowania wzbudzają zaufanie konsumentów. Jasna i czytelna instrukcja to coś, co uspokaja kupującego i sprawia, że nabiera on sympatii do marki. Szczególnie dobrze, gdy instrukcja jest przejrzysta i intuicyjna, dzięki niej użytkowanie produktu będzie przyjemniejsze. Estetyczna i atrakcyjnie przygotowana będzie świetnym elementem opieki posprzedażowej, a to interakcja istotna i korzystna dla obu stron kontraktu. Jako sprzedający możemy mieć pewność, że nasz produkt zostanie właściwie wykorzystany, co znacząco zmniejszy ryzyko niepotrzebnych reklamacji. Odbiorcy da to natomiast sygnał, że jest ważny, a jego potrzeby są znaczące. To prosta droga do pozyskania kolejnego lojalnego klienta, czyli, innymi słowy, następny milowy krok do umocnienia pozycji rynkowej brandu.

Key visual i brand hero – atrakcyjne motywy przewodnie

Szczególne znaczenie dla każdego rozwijającego się biznesu będzie mieć zagadnienie identyfikacji wizualnej, a zatem obecność logo, key visual, a czasem (w przypadku wielkich firm i przedsięwzięć o szerokim zasięgu) również maskotki brandu. To poważna sprawa, a praca nad motywami, z którymi będzie identyfikowana marka, jest z całą pewnością zadaniem dla profesjonalnych grafików i agencji reklamowych, a nade wszystko – znawców marketingowych zagadnień i osób biegłych w tworzeniu interaktywnych obrazów czy treści. Jeśli chcemy mieć produkt, który naprawdę działa, trzeba będzie sięgnąć po pomoc najlepszych. Dobre produkty, typu key visual czy brand hero, są tworzone w oparciu o dokładne rozeznanie potrzeb, strategii i produktów firmy – w stałym kontakcie klienta z biurem projektowym. Sukces zlecenia będzie w dużej mierze zależeć od jakości współpracy, a także możliwości i wyspecjalizowania firmy odpowiedzialnej za projekt oraz jego realizację. Zamiast marnować czas i pieniądze, warto postawić na sprawdzonych wykonawców, realizujących zlecenia zgodnie z najwyższymi standardami – np. studio graficzne Fesido.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj