Strona główna Marketing Czy warto inwestować w reklamę na samochodzie?

Czy warto inwestować w reklamę na samochodzie?

W dzisiejszych czasach brak samochodu to duże utrudnienie. Wiedzą o tym nie tylko osoby prywatne, ale również firmy, które na co dzień mają styczność z klientami.

Wszelki kontakt bezpośredni wymaga wręcz posiadania auta, nie możemy przecież pozwolić kontrahentom czekać. Sytuacja ta jest wręcz niedopuszczalna, gdy dana firma zajmuje się dostarczaniem jakichś dóbr lub usług. Na takim „wyjeździe” nie zaszkodzi ponadto dodatkowo wypromować własnej działalności, więc wiele firm decyduje się na obklejenie swoich pojazdów reklamami. Im większa powierzchnia zostanie w ten sposób pokryta tym lepsza zauważalny.

Korzyści dla firmy

Jak już wspomnieliśmy wyżej, reklama na aucie to świetny pomysł i idealna metoda autopromocji dla firm zajmujących się bezpośrednim kontaktem ze swoimi klientami. Dodatkowymi korzyściami w tym wypadku są również:

  • taka inwestycja jest jednorazowa i w przypadku samochodów firmowych szybko może się zwrócić,
  • oszczędność na kosztach wynajmowania billboardu, podatkach oraz wielu innych kosztów dodatkowych,
  • uniknięcie sytuacji, kiedy by wprowadzić reklamę do przestrzeni publicznej firma musi uzyskać szereg specjalnych pozwoleń, świadczących o legalności i prawidłowości jej działań,
  • im więcej pojazd jest w ruchu tym szerszy i bardziej rozpoznawalny staje się wizerunek firmy,
  • nie licząc czasu (np. stojąc w korku) dostajemy możliwość lepszej promocji, dzięki znudzeniu innych uczestników drogi spowodowanym oczekiwaniem(wolno poruszający się ruch to sprzymierzeniec reklam na samochodach),
  • wzrost szansy na uzyskanie nowych klientów w szerszych kręgach.

Kilka wskazówek

Dobra reklama na samochodzie nie powinna przytłaczać. Oczywiście musi znaleźć się tutaj logo i nazwa firmy. W następnej kolejności warto wymienić czym zajmuje się dane przedsiębiorstwo oraz umieścić wskazówki ułatwiające kontakt (adres, mail, telefon). Zbyt duża ilość i nieczytelny nadruk mogą utrudnić odbiór i zniechęcić do skorzystania z danych usług. W dobie mobilnego dostępu do internetu, widząc reklamę interesującej nas firmy, szybko możemy zweryfikować wszelkie informacje na jej temat, warto więc ułatwić klientom ich poszukiwanie. Oczywiście całość musi przyciągnąć oko innych uczestników ruchu, a poza tym hasłowe i zwięzłe konstrukcje informacji będą tu najlepszą decyzją.

Przyjmę reklamę na samochód

W Internecie znaleźć można czasami ogłoszenia osób prywatnych, mówiące o chęci obklejenia przez nich własnego auta reklamą danej firmy i poruszanie się z nią za odpowiednią opłata przez określony czas. Jest to całkiem pożyteczne rozwiązanie dla większych firm, które oprócz firmowych samochodów chcą poszerzyć swój zasięg w skali np. ogólnokrajowej. Możliwe jest też, że jakiś sklep nie świadczy usług bezpośrednio u klienta, a jedynie chciałby zareklamować się w sposób mobilny w danym mieście czy rejonie. Taki ogłoszeniodawca bardzo chętnie nam pomoże i za przyzwoitą opłatę użyczy powierzchni swojego auta. Cena zależy tu od warunków (minimalnej ilości kilometrów pokonanych w określonym czasie przez obklejony samochód), wielkości reklamy oraz wielkości firmy reklamującej swoją działalność. Dołączając do tego wcześniejsze powody jest to bardzo opłacalny sposób zaistnienia w świadomości klientów.

Zbieranie materiałów do artykułu wsparła firma Printmax.pl

Komentarze

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj