Strona główna Edukacja Czy warto podjąć studia MBA?

Czy warto podjąć studia MBA?

Na współczesnym rynku pracy liczy się nie tylko fakt ukończenia studiów, ale przede wszystkim kwalifikacje i doświadczenie. Dyplom MBA potwierdza ich posiadanie, dlatego jest pożądany w świecie biznesu.

MBA – co to za studia?
MBA – czyli Master of Business Administration – to podyplomowe studia trwające w Polsce od 1 roku do 2 lat. Są one adresowane przede wszystkim do kadry kierowniczej i osób sprawujących funkcje menedżerskie, a także do doradców biznesowych, konsultantów oraz właścicieli i udziałowców przedsiębiorstw zainteresowanych poszerzaniem kompetencji zawodowych i rozwijaniem zdolności analitycznych. Różnorodność programów oraz  możliwość nawiązania cennych kontaktów i opanowania wielu umiejętności to główne przesłanki, dla których opłaca się podjąć MBA studia. Cena uzależniona jest głównie od wybranego programu. W Polsce tego typu studia można podjąć m.in. w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Co dają studia MBA?
Studia MBA pozwalają przyspieszyć rozwój zawodowej kariery. W świecie biznesu uważane są już za standard. Nastawione są na zdobywanie praktycznych umiejętności nieodzownych w procesie zarządzania biznesem i podejmowania strategicznych decyzji. To, jakie konkretnie umiejętności pozwalają nabyć, zależy przede wszystkim od konkretnego programu. Przykładowo roczne studia podyplomowe MBA Finance & Technology to świetna okazja do zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy w kontekście zarządzania strategicznego finansami. Niemniej bez względu na program słuchacze budują sieć biznesowych znajomości i dokładnie poznają mechanizmy rządzące współczesnym światem biznesu.

Co obejmują studia MBA?
Studia MBA obejmują mnóstwo dziedzin takich jak m.in. księgowość, finanse, marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem prawo, zarządzanie zasobami ludzkimi czy korzystanie z systemów informacji. Wyróżnia się kursy podstawowe, executive (EMBA), global executive (GEMBA) oraz tematyczne. W każdym przypadku program jest bardzo urozmaicony i ukierunkowany na zdobywanie praktycznych umiejętności popartych szeroką wiedzą.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj