Strona główna Marketing Na czym polega audyt SEO? Jakie znaczenie mają treści na stronie?

Na czym polega audyt SEO? Jakie znaczenie mają treści na stronie?

Strona internetowa nie działa jak powinna? Zbyt wielu klientów ją opuszcza bez sfinalizowania transakcji? Nie masz pewności, czy treści na stronie są właściwie przygotowane? Właśnie w takich przypadkach zamawia się audyt SEO.

Audyt SEO najlepiej zlecić agencji, która zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych. To daje gwarancję, że witryną zajmą się specjaliści, którzy znają tajniki SEO. Podczas audytu strona zostanie sprawdzona pod wieloma różnymi kątami, to nie tylko kwestia pozycjonowania i widoczności w wyszukiwarkach. Zakres audytu SEO jest o wiele szerszy, a korzyści jakie z niego wynikają są nie do przecenienia.

Audyt SEO od strony technicznej

Strona internetowa musi być czytelna dla wyszukiwarek i ich robotów. Bez tego żadne pozycjonowanie nie przyniesie efektu. Agencja sprawdzi dokładnie jak wyglądają adresy podstron Twojej witryny – to jeden z ważniejszych punktów podczas audytu. Istotne są także tzw. meta dane (title i description), dzięki tym parametrom wyszukiwarki wiedzą, o czym jest Twoja strona internetowa. Kolejnym punktem, któremu agencja SEO się przyjrzy jest kod strony. Dla klienta nie ma on znaczenia, jednak optymalny kod to szybkość wczytywania strony oraz czytelność dla robotów wyszukiwarek. A to przekłada się na wygodę korzystania i wysokość w rankingu Google.

Audyt SEO od strony treści

Na wysoką pozycję w Google ogromny wpływ ma treść strony. Audytorzy sprawdzą Twoje treści: zakładkę z informacjami o firmie, opis oferty, łatwość nawiązania kontaktu. Na pewno zwrócą uwagę na odpowiednie słowa kluczowe, nie może ich być ani za dużo, ani za mało. Wynik audytu powie Ci, czy teksty należy poprawić. Przy okazji dowiesz się, czy wybrane słowa kluczowe są odpowiednie i czy możesz dodać takie, które częściej są wpisywane przez Twoich potencjalnych klientów.

Audyt SEO od strony pozycjonowania

W budowaniu dobrej pozycji w Google bardzo istotną rolę pełni linkowanie – wewnętrzne i zewnętrzne. Jak w przypadku każdego narzędzia, tutaj też należy zachować umiar. Zbyt duża ilość linków, zwłaszcza tych o słabej jakości, wpływa negatywnie na ocenę witryny. To kwestia, która zostanie sprawdzona podczas audytu SEO.

Co jeszcze?

Zakres audytu SEO nie jest odgórnie ustalony. Warto zapytać, co jeszcze w swojej ofercie ma wybrana agencja. Może oferują zerknięcie na bloga firmowego lub do social media?

Dobrze przeprowadzony audyt SEO to dobra inwestycja, którą warto wykonywać regularnie – nawet, gdy działalność przynosi zyski. Wdrożone poprawki po audycie z całą pewnością nie zaszkodzą, a w wielu przypadkach mogą bardzo pomóc.

/n/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj