Strona główna Inne Czym zajmuje się SEM?

Czym zajmuje się SEM?

Internet otwiera całkowicie nowe możliwości reklamy on-line – dzięki niemu można dotrzeć w bardzo atrakcyjnych cenach do szerokiej gamy potencjalnych klientów. Wśród popularnych metod promocji w sieci znajduje się SEM. Co kryje się pod tym skrótem?

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że także wyszukiwarki internetowe są polem do prowadzenia reklamy. To właśnie na wyszukiwarkach bazuje SEM, czyli Search Engine Marketing, a po polsku marketing w wyszukiwarkach. Pod pojęciem SEM znajduje się szeroka gama metod promocji, w tym kampanie linków sponsorowanych, optymalizacja stron WWW oraz ich pozycjonowanie. W węższym znaczeniu SEM jest kojarzone tylko z kampaniami linków sponsorowanych, w tym z Google AdWords – najpopularniejszym systemem tego typu.

Jak działają linki sponsorowane?

Każdy korzystający z internetu spotkał się już z reklamami tego rodzaju. W przypadku Google AdWords widoczne są one na szczycie wyników wyszukiwania, w specjalnych okienkach. Reklama wyświetla się kontekstowo, w zależności od treści wpisanej do wyszukiwarki, dlatego też trafia do najbardziej zainteresowanych. Linki sponsorowane mogą mieć zarówno postać tekstową, jak i również mogą być uzupełnione o grafiki. Co więcej, reklamować można się również na mapach Google oraz na urządzeniach mobilnych.

Jak skorzystać z SEM?

Marketing w wyszukiwarce internetowej można prowadzić samodzielnie – dzisiaj w internecie znajduje się szeroka gama pomocnych materiałów, dzięki którym można rozpocząć kampanię i prowadzić ją we własnym zakresie. Gdy jednak liczy się przede wszystkim skuteczność, a przy tym oszczędność czasu, warto wybrać firmę, która będzie mogła zająć się wszystkim co związane z e-promocją.

Na przykładzie agencji e-marketingu Fabryka Marketingu, kampania SEM obejmuje przeprowadzenie działań polegających na dobraniu odpowiednich słów kluczowych, skonfigurowaniu kampanii wraz z określeniem odpowiednich stawek, również włącza jej nadzorowanie oraz raportowanie. Co więcej, Fabryka Marketingu nie tylko wykorzystuje reklamę w wyszukiwarce, ale również prowadzi kampanie GSP, RLSA, kampanie GDN, Youtube i remarketing.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj