Strona główna Edukacja Dlaczego warto uczyć się języków obcych od najmłodszych lat?

Dlaczego warto uczyć się języków obcych od najmłodszych lat?

Umysł dzieci jest przystosowany do przyswajania wielu informacji. Nauczyciele, pracujący w placówkach edukacyjnych, wykorzystują więc metody nauki dostosowane do potrzeb najmłodszych uczniów. Warto wiedzieć, jakie korzyści mogą płynąć z zapisania dziecka na zajęcia językowe.

Metoda Helen Doron

Brytyjska specjalistka w dziedzinie językoznawstwa, absolwentka filologii francuskiej jest autorką koncepcji HDDE, stanowiącej technikę uczenia angielskiego małych dzieci w wieku od jednego roku do czternastu lat. W pełnym cyklu pomija się przyswajanie ojczystego języka. Przez pierwszych sześć lat dziecko opanowuje obce słówka dzięki zabawie, słuchaniu piosenek i mówieniu. W kolejnych etapach wprowadza się czytanie oraz pisanie. Dzieci uczą się w niewielkich grupach pod kierunkiem nauczycieli, posiadających odpowiednie kompetencje. Wykładowca wykorzystujący metodę HDEE powinien wyróżniać się właściwym poziomem merytorycznym, dobrą wymową i sprawnym operowaniem językiem. W początkowej fazie dziecko przyswaja bowiem słownictwo za pomocą techniki naśladownictwa.

Korzyści

Metoda Helen Doron wykorzystywana jest w polskich szkołach językowych, m.in. placówce edukacyjnej Lincoln. Stosują ją również niemieccy, włoscy i austriaccy nauczyciele. Umysł dzieci jest niezwykle chłonny, dlatego przyswajanie wiedzy językowej we wczesnym okresie rozwojowym stanowi dla najmłodszych efektywne rozwiązanie. Po siódmym roku życiu zmniejsza się wydajność nauki. Dzieci rozpoczynające zajęcia we wczesnym okresie mają duże szanse na rozwinięcie u siebie wielojęzycznych kompetencji. Angielski online przełamuje ponadto dyskomfort publicznej wypowiedzi i opory porozumiewania się w obcym języku. Warto dodać, że dzieci znaczniej szybciej przyswajają reguły lingwistyczne niż dorośli.

Lekcje językowe przygotowane dla młodych osób stanowią świetną inwestycję. Przed zapisaniem dziecka do placówki edukacyjnej warto zapoznać się z opiniami innych osób na temat jakości usług oferowanych przez daną jednostkę.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj