Strona główna Marketing Długopisy reklamowe wciąż w modzie

Długopisy reklamowe wciąż w modzie

Przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po nowe i nietypowe rozwiązania marketingowe i reklamowe. Za rozwojem branży promocyjnej, składającej się w gruncie rzeczy z wielu wąskich specjalizacji, trudno nadążyć, a tymczasem wciąż jeszcze stare i efektywne metody promocji mimo wszystko mają się całkiem nieźle. Bywają bagatelizowane, ale zapominać o nich nie warto, w niektórych sytuacjach sprawdzają się bowiem najlepiej. Tak wygląda między innymi kwestia długopisów reklamowych – to bodaj jeden z najstarszych gadżetów, wydaje się najmniej efektowny, ale jego efektywność pomimo długiego stażu w gronie gadżetów reklamowych wcale nie maleje.

Dlaczego długopisy reklamowe są nieśmiertelne?

Decyduje o tym ich użyteczność. Znamy i stosujemy je od ponad 70 lat a swoim designem i wyglądem oraz użytecznością nawiązują one do swoich poprzedników. Długopisy są jednak znacznie funkcjonalniejsze. Ich główną zaletą jest właśnie funkcjonalność, tuż za nią idzie prostota i oszczędność formy, a dalej wygoda użytkowania.

Długopisy w reklamie

Patrząc pod kątem reklamy łatwo zauważyć jeszcze jeden pozytyw długopisów – przy stosunkowo niewielkiej powierzchni reklama umieszczona na nich jest bardzo skuteczna. Wpływa na to niewątpliwie ich użyteczność – jak widać jedna cecha wynika z drugiej, a w przypadku długopisów powiązania te są wyjątkowo silne.

Długopisy reklamowe są wyjątkowo trwałe

Przy niskich kosztach produkcji, długopisy reklamowe są wyjątkowo trwałe. Oczywiście ta cecha zależy od ich jakości niemniej jednak trwałość tego drobnego i banalnego przedmiotu pozostaje mimo wszystko ogromna. Długopisy reklamowe wytwarzane są z wielu materiałów, które również wpływają na czas ich użytkowania. Do najprostszych i najpowszechniejszych (oraz najtańszych) należą długopisy plastikowe, poza tym spotkamy jeszcze długopisy metalowe i specjalistyczne. Długopisy metalowe noszą niejednokrotnie znamiona luksusowych gadżetów reklamowych – w tym przypadku wiele zależy od wykonania i wykorzystanego materiału. Długopisy specjalistyczne są gadżetami o wielu funkcjonalnościach – wyobraźnia designerów i konstruktorów nie podlegając żadnym ograniczeniom (niemal żadnym) tworzy niejednokrotnie naprawdę zaskakujące przedmioty.

Wykorzystanie długopisów w charakterze gadżetów

Tanie długopisy reklamowe wykonane z plastiku należą do gadżetów rozdawanych masowo. Masowe rozdawnictwo jest w tym przypadku dość opłacalne i nie generuje szczególnie wysokich kosztów. Oznakowanie długopisu logotypem ułatwia rozpowszechnienie znaku firmowego i utrwalenie go w świadomości bardzo wielu odbiorców. Długopisy reklamowe z metalu, perfekcyjnie wykonane i o eleganckim designie noszą wszelkie znamiona gadżetów luksusowych. Długopisy specjalistyczne natomiast można idealnie dopasować do charakteru działalności firmy – de facto każda branża może mieć swój własny, szczególny gadżet tego typu.

Oprócz wspomnianych wcześniej materiałów spotyka się również nietypowe wykończenia, nic nie stoi na przeszkodzie temu, by zaopatrzyć się w długopisy ekologiczne, czy takie, których elementy wykonane będą z tekstyliów.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj