Strona główna Edukacja Dni Narodowego Centrum Nauki odbędą się 10-11 maja we Wrocławiu

Dni Narodowego Centrum Nauki odbędą się 10-11 maja we Wrocławiu

Zaprezentowanie oferty Narodowego Centrum Nauki badaczom pracującym w ośrodkach akademickich i naukowych w całym kraju oraz zachęcenie ich do udziału w konkursach organizowanych przez Centrum jest celem dni NCN. Ich kolejna edycja odbędzie się 10-11 maja we Wrocławiu.

Dni Narodowego Centrum Nauki to wydarzenie cykliczne, odbywające się za każdym razem w innej części Polski. W tym roku ich gospodarzem będzie Politechnika Wrocławska, współorganizatorami będą jednostki naukowe z południowo-zachodniej Polski reprezentowane przez Kolegium Prorektorów ds. Nauki Uczelni Wrocławia i Opola.

„Podczas Dni NCN chcemy poruszać tematy istotne dla naukowców i wspierać ich w prowadzeniu bardzo dobrych jakościowo badań. Nasza wizyta we Wrocławiu to okazja do podniesienia kompetencji badaczek i badaczy z tej części Polski w zakresie planowania i realizacji projektów oraz wyjaśnienia pojawiających się wątpliwości” – powiedział cytowany w informacji NCN zastępca dyrektora centrum Marcin Liana.

W ramach wydarzenia przewidziano spotkanie „Damy Radę! Spotkanie Rady NCN ze środowiskiem naukowym”, umożliwiające interakcję między wszystkimi uczestnikami. Dyskusja będzie dotyczyć założeń systemu grantowego NCN, zasad rządzących procedurami konkursowymi i odwoławczymi oraz ostatnich zmian regulaminów, w kontekście obecnej sytuacji gospodarczej oraz geopolitycznej w Europie.

Odbędzie się też spotkanie poświęcone polityce NCN na temat otwartych danych badawczych oraz praktycznych aspektów związanych z tym zagadnieniem. W trakcie dni NCN będzie można wysłuchać także prezentacji laureatów konkursów NCN. Opowiedzą o prowadzonych przez siebie badaniach oraz uzyskanych wynikach.

Dni NCN to nie tylko wykłady. Cześć zaplanowanych sesji będzie miała charakter praktyczny. Jak podano, nowością w tej edycji wydarzenia będą trzy warsztaty dla wnioskodawców dotyczące oceny wniosków w NCN. Uczestnicy wcielą się w rolę ekspertów oceniających wnioski o finansowanie projektów badawczych.

Tradycyjnie w ramach Dni NCN odbędą się również warsztaty dla pracowników administracyjnych uczelni i instytutów naukowych, podczas których omówione będą: proces podpisywania umów, zasady realizacji, raportowania, rozliczenia i kontroli projektów.

Spotkania odbędą się w centrum kongresowym Politechniki Wrocławskiej przy ul. Janiszewskiego we Wrocławiu.

Część spotkań ma charakter otwarty, na niektóre obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.ncn.gov.pl/aktualnosci/2023-04-07-zapowiedz-dni-ncn-we-wroclawiu. (PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mhr/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj