Strona główna Edukacja Dwie polskie uczelnie wśród najlepszych europejskich szkół biznesu

Dwie polskie uczelnie wśród najlepszych europejskich szkół biznesu

Dwie polskie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa znalazły się w dorocznym rankingu najlepszych europejskich szkół biznesu w 2017 roku, opublikowanym przez Financial Times. Najwyżej w zestawieniu uplasowała się brytyjska: London Business School.

Ranking prezentuje 92 najlepsze wyższe szkoły biznesu na całym kontynencie. Powstaje na podstawie obecności każdej z uczelni w czterech podrankingach publikowanych przez “FT” w ciągu roku, m.in. studiów magisterskich z zarządzania i Executive MBA oraz pomiaru jakości kadry dydaktycznej i średnich ważonych zarobków absolwentów. W tegorocznym rankingu znalazło aż 26 szkół francuskich i 22 brytyjskie.

W czołówce rankingu Financial Times od lat utrzymują się: London Business School, HEC Paris, hiszpańska IE Business School, University of St. Gallen ze Szwajcarii i Insead z Francji, które w tym roku również zajęły miejsca od 1 do 5.

Polskę reprezentują, jak w poprzednich latach, dwie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego (64. miejsce) i Szkoła Główna Handlowa (76. miejsce).

“Dzięki obecność w rankingach Financial Times od 2009 roku i uzyskanym akredytacjom międzynarodowym AACSB, AMBA i EQUIS nasza uczelnia jest wybierana przez coraz więcej cudzoziemców. W tym roku akademickim mieliśmy rekordową rekrutację, przyjęliśmy na studia ponad 2200 osób, z czego 480 to cudzoziemcy z 40 krajów. Wielu z nich przyjechało na studia do Polski właśnie dlatego, że przeczytało o nas w Financial Times” – mówi rektor ALK prof. Witold Bielecki, cytowany w przesłanym PAP komunikacie.

Pełny ranking uczelni biznesowych jest dostępny pod adresem internetowym. (PAP)

ekr/ agt/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj