Strona główna Edukacja E(x)plory – tydzień pasjonatów nauki w Gdyni

E(x)plory – tydzień pasjonatów nauki w Gdyni

Wykłady o innowacyjnych start-upach, otwarte warsztaty programowania, zajęcia dla uczniów i rodzin odbędą się w Gdyni od 18 do 21 października. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza wówczas na Gdynia E(x)plory Week, czyli Festiwal Nauki i Technologii oraz finał konkursu E(x)plory.

Podczas finału Konkursu Naukowego E(x)plory zaprezentowanych zostanie 35 projektów przygotowanych przez młodych pasjonatów nauki – uczniów i studentów z całej Polski. Nagrody przyznawać będzie 20-osobowe jury. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe w wysokości 10 tys., 7 tys. i 5 tys. złotych, programy mentorskie, wyróżnienia w postaci udziału w zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży oraz dodatkowe stypendia.

Gdynia E(x)plory Week to – obok prezentacji młodych naukowców – także otwarte wydarzenia Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz panele dyskusyjne i wykłady w ramach Kongresu E(x)plory Innowacje. Wszystkie te wydarzenia od 6 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Serwis PAP – Nauka w Polsce objął patronat medialny nad tegorocznym festiwalem.

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędą się warsztaty i pokazy naukowe dla pasjonatów innowacji, młodzieży szkolnej, nauczycieli i rodzin z dziećmi. Na 20 i 21 października zaplanowano spotkanie konstruktorów i majesterkowiczów z całej Polski, podczas którego o swoich projektach opowiadać będą laureaci konkursu Intel Make Tomorrow.

„Jak akcelerować innowacje? Doświadczenia Polskie i nie tylko” – to z kolei temat przewodni kongresu towarzyszącego imprezom popularnonaukowym. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali startupowcy, studenci, doktoranci, naukowcy, ale również biznesmeni i inwestorzy. Uczestnicy zjazdu ocenią, czy Polska oferuje szerokie wsparcie dla nowych pomysłów i technologii, czy też łatwiej znaleźć je poza granicami? Kongres trwa 2 dni – 18 i 19 października. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program: http://kongres.explory.pl/program-kongresu/.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj