Strona główna Firma Filmowanie z powietrza jako sposób na promocje firmy

Filmowanie z powietrza jako sposób na promocje firmy

Na początku drony wykorzystywane były wyłącznie do celów militarnych, gdyż służyły one do przenoszenia i zrzucania w wyznaczonym miejscu bomb. Obecnie jednak te mini statki powietrze są powszechnie dostępne i wykorzystuje się je na różne sposoby. Możliwe jest nawet skorzystanie z usługi filmowania dronem, dzięki czemu ujęcia zyskują całkiem nowy wymiar.

Filmowanie z powietrza pozwala na uzyskanie wręcz niebywałych efektów zdjęciowych, co można z kolei wykorzystać do celów marketingowych. Pojawia się zatem pytanie, czy rzeczywiście warto zlecić filmowanie dronem i jak można wykorzystać otrzymany materiał do promocji swojego biznesu?

Do czego może posłużyć filmowanie dronem?

Na początek warto zastanowić się nad tym, jaki potencjał drzemie w urządzeniach takich jak dron. Okazuje się, że filmowanie dronem można wykorzystać na wiele różnych sposobów:

• dokumentacja imprez sportowych,
• prowadzenie transmisji na żywo,
• oryginalne uwiecznienie ślubu i wesela z lotu ptaka,
• kontrolowanie prowadzonych akcji detektywistycznych,
• koncerty i eventy zarówno w nocy, jak i w dzień,
• dotarcie w trudno dostępne miejsca,
• filmowanie siedzib firmowych,
• ujęcia dla filmów i seriali,
• relacje z nagłych wydarzeń dla serwisów informacyjnych,
• inspekcje techniczne dachów.

Oczywiście samo filmowanie z powietrza jest dopiero pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu. Znacznie istotniejsze jest to, jak zostanie wykorzystany pozyskany w ten sposób materiał. Niezwykle ważny jest bowiem sam montaż i dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa. Wówczas mamy już prawie gotowy firm reklamowo-promocyjny. Nie można zapomnieć także o wkomponowaniu w niego odpowiednich ujęć fotograficznych czy animowanych napisów, aby cały materiał nabrał charakteru i rzeczywiście wzbudzał ciekawość.

Filmowanie z powietrza pomocne przy promowaniu firmy

Każdy przedsiębiorca zapewne wie, że bez skutecznej kampanii reklamowej na próżno jest liczyć na uzyskanie pożądanych efektów, czyli na odniesienie upragnionego sukcesu. Jednym ze sposobów promocji jest pokazanie siedziby firmy w sposób profesjonalny i nowoczesny, a można to zrobić za pomocą sfilmowania jej siedziby dronem. Z całą pewnością nie każda firma może pochwalić się nagraniem swojej siedziby z powietrza, które jest znacznie bardziej widowiskowe niż te robione z ziemi za pomocą zwykłej kamery. Nie mówiąc już o tym, jak spektakularnie wyglądają ujęcia w przypadku oszklonych szyb, w których to obijają się chmury i atrakcyjne otoczenie. Firma inwestująca w filmowanie dronem zyskuje na wartości w oczach klientów i kojarzona jest z czymś nieprzeciętnym.

Usługę filmowania dronem warto wykorzystać również w celu przedstawienia domów na sprzedaż przez biura nieruchomości. Tym bardziej, że konkurencja na rynku jest obecnie ogromna, a zaprezentowanie swojej oferty w umiejętny i atrakcyjny dla klienta sposób sprawi, że zwiększą się szanse na sprzedaż. Dzięki filmowaniu dronem można wyróżnić swoją ofertę na tle setek innych i przyciągnąć uwagę szerokiego grona potencjalnych klientów. Taka promocja ma zatem bezpośredni wpływ na zwiększenie zysków. Najważniejsze na początku jest właśnie zainteresowanie swoją ofertą docelową grupę odbiorców.

Jest wiele sposobów na wykorzystanie dronów, w tym do produkcji filmów promocyjnych, uzyskując materiał w jakości Full HD, 4K, w tym RAW. Dzięki temu, że kamery znajdujące się na dronie są odizolowane od drgań, uzyskany obraz jest stabilny i płynny. Za pomocą takiego nagrania promocyjnego z lotu ptaka firma może pokazać nie tylko swoją atrakcyjną siedzibę, ale i teren wokół niej, nowoczesne wnętrza, flotę samochodów czy też zadowolonych pracowników. Można go umieścić na firmowej stronie internetowej czy też na prowadzonym kanale YouTube, na stronie typu fanpage na Facebooku czy chociażby wyświetlić na ekranie telewizora znajdującego się w recepcji.

Z całą pewnością zarówno pracownicy, jak również klienci i kontrahenci będą pozytywnie zaskoczeni taką metodą promocji, co wpłynie korzystnie na wizerunek firmy. Przedsiębiorstwo sięgające po najnowsze i drogie technologie z całą pewnością ma większe szanse na zostanie zapamiętaną.

Wsparcie merytoryczne: sztos.tv

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj