Strona główna Edukacja Fiszki elektroniczne – skuteczny sposób na naukę wielu zagadnień

Fiszki elektroniczne – skuteczny sposób na naukę wielu zagadnień

Fiszki to pomoce naukowe, mające format małej karteczki, na której z jednej strony widnieje hasło, a z drugiej jego wyjaśnienie, np. w postaci definicji lub ilustracji. Początkowo wykorzystywane były do katalogowania pozycji bibliotecznych, z czasem stały się one skuteczną pomocą naukową. Fiszki elektroniczne mogą posłużyć do nauki słówek z języka obcego, dat wydarzeń historycznych, wzorów matematycznych, układu okresowego pierwiastków oraz definicji trudnych słów.

Czym są fiszki elektroniczne?

Wyróżnia się fiszki tradycyjne (papierowe) oraz elektroniczne, które są opcją polecaną dla osób, korzystających z urządzeń elektronicznych: z laptopa, tabletu czy smartfonu. Fiszki są skuteczną i efektywną pomocą naukową, wykorzystującą fakt, że większość ludzi to wzrokowcy. Dzięki fiszkom elektronicznym można uczyć się w domu, podczas jazdy autobusem i w poczekalni w przychodni. Ponadto fiszka elektroniczna, w przypadku nauki języka obcego, pokazuje nie tylko tłumaczenie słowa, ale również jego praktyczne zastosowanie w zdaniu. Z fiszek elektronicznych można korzystać za pośrednictwem spersonalizowanych systemów, w których można stworzyć swój plan nauki.

Jak się uczyć przy użyciu fiszek elektronicznych?

Z fiszek elektronicznych można uczyć się zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych. Z tego powodu są one znacznie wygodniejszą pomocą naukową niż karteczki tradycyjne. Dzięki nim można szybko przyswoić wiele zagadnień: słówek z języka obcego, układu okresowego pierwiastków, wzorów matematycznych, trudnych słów, ważnych dat i faktów, flag i stolic państw, a także nazwisk znanych osób. Uczenie za pomocą fiszek wymaga zaangażowania i systematyczności – warto wygospodarować na naukę chociaż pół godzinny dziennie.

Zalety fiszek elektronicznych

W porównaniu do nauki na pamięć, nauka za pomocą fiszek jest znacznie szybsza i przyjemniejsza. Korzystanie z fiszek elektronicznych pozwala na zaoszczędzenie czasu, gdyż przygotowanie fiszek papierowych jest czynnością czasochłonną. Nie bez znaczenia przy tym jest to, że dzięki fiszkom elektronicznym można kontrolować swoje postępy w nauce oraz tworzyć indywidualne plany nauki.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj