Strona główna Firma Gminy przyjazne biznesowi według rankingu tygodnika „Wprost”

Gminy przyjazne biznesowi według rankingu tygodnika „Wprost”

O tym, że jakość życia wiąże się z biznesem, mogą świadczyć wyniki rankingu „Wprost”. Gminy przyjazne mieszkańcom są też przyjazne inwestorom. W grupie gmin wiejskich na pierwszym miejscu gmin przyjaznych biznesowi znalazła się Rząśnia, wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich na czele są Kórnik i Kąty Wrocławskie.

Gminy, żeby się dynamicznie rozwijać, muszą wykorzystać wszystkie swoje atuty, aby przyciągać nowych potencjalnych pracodawców. To oni płacą podatki i dają zatrudnienie. Ale gminy nie mogą też zapominać o firmach już działających na ich obszarze. Wśród najczęściej stosowanych ulg dla inwestorów wymienia się: zwolnienia od podatków od nieruchomości, zwolnienia podatkowe dla firm tworzących nowe miejsca pracy.

Ciekawym projektem mogą pochwalić się podwarszawskie Ząbki. „Zniżka za dowód” to przedsięwzięcie mające na celu promowanie lokalnej przedsiębiorczości oraz zachęcanie do meldowania się mieszkańców. W Mszczonowie, który jest udziałowcem w Mazowieckim Funduszu Poręczeń Kredytowych, przedsiębiorcy mogą otrzymać preferencyjne poręczenia dla zaciągniętych na działalność gospodarczą kredytów inwestycyjnych.

Ranking gmin przyjaznych biznesowi powstał na podstawie analizy parametrów finansowych, a także otrzymanych od gmin odpowiedzi na ankiety, w których znalazły się pytania m.in. o bezrobocie, plany zagospodarowania przestrzennego, programy wsparcia dla przedsiębiorstw oraz nakłady inwestycyjne.

Cały ranking gmin przyjaznych biznesowi – w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”. Poniżej zestawienie najlepszych gmin.

Ranking gmin miejskich i miejsko-wiejskich Wprost

Ranking gmin wiejskich

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj