Strona główna Kariera Idealny fotograf ślubny – jak go znaleźć?

Idealny fotograf ślubny – jak go znaleźć?

Poszukujesz fotografa na ślub oraz wesele? Podpowiadamy w jaki sposób – z gąszczu ofert – wyłonić propozycje godne zainteresowania.

Przygotowania do ślubu oraz wesela potrafią spędzić sen z powiek nawet najbardziej wytrwałym i zarazem zorganizowanym osobom. Nie ma w tym jednak absolutnie nic dziwnego; w końcu ilość prac związanych ze wspomnianą uroczystością bywa niekiedy wręcz przytłaczająca. Pozycją obowiązkową na liście ślubnych zadań jest wybór fotografa. Niestety, w praktyce wymaga to odpowiedniej wiedzy. Gdzie szukać fotografa, o co zapytać na spotkaniu i czego powinniśmy oczekiwać od zatrudnionej osoby?

Poszukiwania
Poszukiwanie i przeglądanie ofert usługodawców stanowią pierwszy z kroków na drodze do nawiązania współpracy. Gdzie je rozpocząć? Najlepiej w gronie znajomych. Być może ktoś zna godną polecenia osobę? Jeśli nie, wówczas do naszej dyspozycji pozostają portale ślubne, które umożliwiają znalezienie ofert różnych fotografów ślubnych realizujących zlecenia w danym mieście. Przykładem takiego serwisu jest www.Wedding.pl. Załóżmy więc, że poszukujemy fotografa z Warszawy. Wówczas po wejściu w wyszukiwarkę serwisu https://wedding.pl/fotograf-slubny/warszawa wystarczy jedynie wpisać nazwę miasta i po chwili naszym oczom ukażą się oferty spełniające uwzględnione założenie.

Szczegółowa analiza portfolio i oferowanych usług
Po zgromadzeniu przykładowych ofert należy przyjrzeć im się z bliska. Tym, co warto brać pod uwagę w pierwszej kolejności jest oczywiście portfolio fotografa, a więc zbiór przykładowych zdjęć jego autorstwa. Oglądając prace danej osoby należy z kolei zwracać uwagę zarówno na styl zdjęć, jak i ich jakość (ostrość, kadr, nasycenie kolorów, twarze uwiecznionych na fotografiach osób). Jeśli stwierdzimy, że portfolio trafia w nasz gust, nie wahajmy się poprosić o spotkanie.

Spotkanie z fotografem
Umawiając się na spotkanie z fotografem koniecznie wypiszmy na kartce pytania, które będziemy chcieli zadać danej osobie. O co wobec tego pytać? Przede wszystkim o podstawy, a więc cenę usługi i jej zakres; dopytajmy więc czy fotograf zajmie się retuszem prac, a jeśli tak, to co konkretnie będzie w stanie skorygować? Ustalmy również czy wykona on prace w wybranej przez nas formie (reportaż, studio, a może plener?) Jeśli udzielone przez niego odpowiedzi będą zgodne z naszymi oczekiwaniami, wówczas zapiszmy się na tzw. sesję narzeczeńską. Decyzję o podpisaniu umowy podejmijmy oczywiście na podstawie jakości prac wykonanych podczas wspomnianej sesji.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj