Strona główna Edukacja „Inflacja w życiu codziennym Polaków” konkurs na dzienniki i pamiętniki

„Inflacja w życiu codziennym Polaków” konkurs na dzienniki i pamiętniki

Instytut Gospodarstwa Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza do udziału w konkursie „Inflacja w życiu codziennym”. Celem Konkursu jest zebranie materiałów (relacji) w formie tekstowej. Relacja może mieć dowolną formę: dziennika, pamiętnika, bloga, scenariusza, zapisu stenotypicznego. Można dołączyć zdjęcia lub rysunki. Uczestnikiem konkursu może być osoba pełnoletnia.

“Po wielu latach przerwy w Polsce pojawiła się dwucyfrowa inflacja, a wzrost cen w ciągu roku wyniósł w październiku 17,9%. Chcielibyśmy się dowiedzieć, co to oznacza w Waszym życiu codziennym? Czy coś się zmieniło i w jakim stopniu? Z czego musieliście zrezygnować, a z czego zrezygnować absolutnie nie chcecie? A może należycie do tej grupy, która inflacji nie odczuwa i się nią specjalnie nie przejmuje? Jak walczycie z inflacją, a może zamiast walczyć staracie się ją oswoić? Czy macie kredyt, a jeśli tak to jak radzicie sobie z ratami? Co robicie z oszczędnościami? Czy inflacja skłania Was bardziej do oszczędzania czy wydawania pieniędzy? Co z waszymi wynagrodzeniami, dostaliście podwyżki czy też nie możecie się ich doczekać? Jeżeli prowadzicie firmę, to jak zmieniają się Wasze koszty i czy zmieniacie lub planujecie zmieniać ceny? Co z waszymi planami na przyszłość? Czy w związku z drożyzną się czegoś obawiacie, a jeśli tak to czego? Podsumowując: jak inflacja wpłynęła na Waszą codzienność? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami”.

Organizator chciałby zobrazować czym jest inflacja i co sądzą o niej ludzie: “gdzie ją widzicie? Czy wzrost cen jest obecny w waszych rozmowach rodzinnych, w pracy, w waszych mediach społecznościowych? Czy kogoś obwiniacie za wzrost cen? Czy waszym zdaniem ktoś korzysta na inflacji, a jeżeli tak to kto? A kto najwięcej traci? Wszystkie skojarzenia mile widziane”.

Uczestnicy konkursu są zobowiązani przesłać do dnia 20.03.2023 roku materiał (relację) wraz z oświadczeniem. Przewidziane są następujące nagrody i wyróżnienia:
a) I nagroda – 5000 zł netto,
b) II nagroda – 4000 zł netto,
c) III nagroda – 3000 zł netto,
d) pięć wyróżnień – po 1500 zł netto,
e) Nagroda Rektora SGH dla prowadzących własną działalność/właścicieli małych firm – 3000 zł netto.

Zobacz
Strona konkursu

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj