Strona główna Firma Rekomendacja: Jak napisać rekomendację?

Rekomendacja: Jak napisać rekomendację?

Przeczytaj jak napisać rekomendację, jaki układ elementów zastosować, zapoznaj się z przykładem rekomendacji.

Rekomendacja

Rekomendacja to pozytywna opinia, wystawiona jakiemuś produktowi, usłudze, imprezie, miejscu itp. Oparta jest na pozytywnym doświadczeniu rekomendującego. Za jej pomocą poleca się wskazany przedmiot innym ludziom. Osoba, która napisała rekomendację, najczęściej nie czerpie bezpośrednich korzyści materialnych z jej sporządzenia.

Rekomendacja tego typu może mieć formę listu wysyłanego do znajomego albo wpisu na forum, czy stronie internetowej. Sprzedający chętnie zamieszczają rekomendacje otrzymane od klientów przy opisie produktu, który oferują. Rekomendacja stanowi dowód dla innych kupujących, że produkt lub usługa spełnił(a) ich oczekiwania.

Poniżej omówiono jakie informacje można zawrzeć w treści rekomendacji.

Układ

  1. Informacja skąd wiedziałeś (wiedziałaś) o produkcie/usłudze, kto ją polecił Tobie;

  2. Opis przedmiotu rekomendacji;

  3. Sformułowanie własnej opinii o nim;

  4. W jaki sposób z niego skorzystałeś (skorzystałaś) i kiedy;

  5. Komu polecasz, dlaczego, jak i gdzie inni mogą kupić/dostać ten przedmiot;

  6. Jednoznaczne stwierdzenie, że produkt jest wartościowy i go polecasz;

  7. Data, podpis (opcjonalnie).

Przykład

Rekomendacja – przykład

Poradnik „Pracamagisterska.net” polecił mi znajmy, który miał kłopot z przygotowaniem pracy dyplomowej i długo szukał wskazówek jak ją napisać. Powiedział, że dzięki niemu rozwiały się wszystkie jego wątpliwości. Byłam ciekawa czy tak będzie i w moim przypadku, i postanowiłam to sprawdzić.

„Pracamagisterska.net” jest to darmowy poradnik, udostępniony online na stronie internetowej www.pracamagisterska.net. Składa się z kilku rozdziałów, od planowania pracy magisterskiej, przez jej budowę, aż do obrony. Dla mnie najbardziej użyteczny był ten omawiający poszczególne części pracy magisterskiej i zagadnienia metodologiczne.

Uważam, że poradnik świetnie spełnia swoje zadanie. Jest solidnie rozplanowaną i przygotowaną porcją materiału z zakresu wiedzy warsztatowej, która pomoże studentowi na każdym etapie pisania pracy dyplomowej. Wykorzystanie rad w nim zawartych, pozwoli mu usystematyzować wiedzę. Oszczędziłam dzięki niemu wiele godzin, co było ważne, ponieważ do oddania pracy i obrony miałam niewiele czasu.

Pozycja ta jest obowiązkowa dla studentów nauk humanistycznych, społecznych, jak i ścisłych. Dzięki niej będą wiedzieli jak poprawnie napisać pracę magisterską. Duży plus stanowi fakt, że wystarczy dostęp do internetu, aby z niego skorzystać. Wystarczy wejść pod wskazany wyżej adres. Nie trzeba nic płacić.

Serdecznie polecam ten poradnik i dodam jeszcze, że w moim przypadku sprawdził się na 5!

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj