Strona główna Firma Jak pozycjonować produkty w sklepie internetowym i zarabiać więcej?

Jak pozycjonować produkty w sklepie internetowym i zarabiać więcej?

W Polsce systematycznie wzrasta ilość sklepów internetowych. Bez inwestycji w marketing ciężko będzie zbudować bazę nowych klientów, wypracować rozpoznawalność marki i zwiększyć widoczność swojej strony. Aby zrobić skuteczny marketing własnego sklepu trzeba zastanowić się, gdzie namierzyć grupę docelowych klientów. Gdzie przebywają w sieci? Ile lat mają potencjalni klienci? Czym się interesują? Trzeba przygotować awatar idealnego klienta i opracować projekt marketingowy. W dzisiejszych czasach sieć wyraźnie zdominowała kanał off-line dotarcia do klienta. Czy wiesz się, ponad 92% polskich użytkowników wykorzystuje wyszukiwarkę Google do przeglądania zasobów internetu? Użytkownik wyszukiwarki Google wpisuje różne zapytania, celem uzyskania wysokiej jakości wyników wyszukiwania. Zatem jakie działania należy wykonać, aby sklep na różne zapytania użytkowników znalazł się na 1 stronie w Google? Jednym z lepszych rozwiązań jest inwestycja w Google AdWords i pozycjonowanie organiczne.

Zobacz wideo poradnik.

Co lepiej wybrać – AdWords czy pozycjonowanie organiczne?

Decdując się na samodzielne pozycjonowanie swojego sklepu musisz się liczyć z tym, że czas to pieniądz. Kursy i szkolenia odnośnie zgłębiania technik SEO, konsultacje do spraw pozycjonowania sklepu są kosztowne. Z doświadczenia wiem, że większość właścicieli sklepów jest zabiegana w codziennych obowiązkach. Rekomendujemy, aby pozycjonowanie swojego sklepu internetowego zlecić uczciwej agencji SEO, np: Projekt Marketing.

Co można zrobić samodzielnie, aby zwiększyć widoczność sklepu w Google?

Czy wiesz, że produkty można skutecznie pozycjonować w wyszukiwarce Google pod słowa kluczowe, które dobrze konwertują klientów? Pozycjonowanie stron produktowych jest trudne, ponieważ większość właścicieli sklepów kopiuje opisy z bazy producentów. W efekcie nazwa produktu i opis produktu opublikowanego w sklepie internetowym są powielone ze strony producenta. W efekcie powstaje negatywne zjawisko duplikacji treści, dlatego widoczność stron produktowych można w bardzo prosty sposób naprawić.

Wystarczy dobrze nazywać produkty w sklepie. Zdajemy sobie sprawę, że jest to czasochłonne rozwiązanie. Ważne, że jest to proces jednorazowy, który robi skuteczny marketing Twojego sklepu na długie lata.

Produkty w sklepie można ręcznie nazywać według następującego schematu:

[NAZWA] [PRZEZNACZENIE] [PRODUCENT] [WŁAŚCIWOŚCI]

Zobacz wideo poradnik

Jak nazywać produkty w sklepie, aby się dobrze wypozycjonowały w Google?

Przykłady dobrze nazwanych produktów w sklepie internetowym:

  • Rowerowy plecak Deuter Race EXP Air czarno biały.
  • Stół montażowy RA Construction z szafką i metalowymi szufladami.
  • Buty trekkingowe do biegania Nike Performance FLEX 2017 RUN

Właściwe nazywanie produktu sprawi, że w dość szybkim czasie sklep może pojawić się wysoko w wyszukiwarce Google na zapytania użytkowników związane z produktami, które sprzedajesz w swoim serwisie. Dzięki poprawnie nazwanym produktom i unikalnym opisom możesz zdobyć ruch z naturalnych wyników wyszukiwania Google i pozyskać nowych klientów do swojego sklepu internetowego.

Na zakończenie poznaj 10 cennych porad – jak pozycjonować sklep internetowy?

Komentarze

1 KOMENTARZ

  1. Zawsze najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest zatrudnienie dobrej agencji SEO. Jednak z wielu przyczyn firmy podejmują decyzję o samodzielnym pozycjonowaniu lub po prostu chcą rozumieć, co się dzieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj