Strona główna Firma Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie – Frank Bettger

Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie – Frank Bettger

Sztuka współczesnej sprzedaży to przede wszystkim wiele metod i zagrań, które mają nam przynieść sukces. Dla każdej branży można by wystosować odrębną strategię i zbiór zasad, ale istnieją takie, które są uniwersalne. Frank Bettger w swojej książce Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie pisze o tym, co powinno być podstawą działania każdego przedsiębiorcy.

Autor był bardzo skutecznym agentem ubezpieczeniowym, opisywane przez siebie założenia sprawdził w codziennym życiu i przyniosły mu one spore profity. Opracował zbiór zasad, które pozwalają na to, żeby skutecznie komunikować się z ludźmi i sprzedawać znacznie więcej, niż do tej pory. Książka ta to nie suche fakty, które musimy samodzielnie sprawdzić. To przede wszystkim wiele obrazowych historii, które pokazują nam, jaki efekt przynoszą konkretne działania.

Najważniejszym sekretem handlu, jest dowiedzieć się, czego chce twój rozmówca, a następnie pomóc mu znaleźć najlepszy sposób na uzyskanie tego.

Bettger przedstawia swoje autorskie 7 zasad dobijania targu, dzięki którym każdemu sprzedasz wszystko, co chcesz. Tylko pomyśl, jak pozytywnie może to wpłynąć na Twoją karierę i zarobki? Każdy handlowiec chce przecież, żeby ludzie kupowali proponowane przez niego produkty i usługi. Dzięki tej książce możesz przenieść swoje umiejętności na znacznie wyższy poziom.

Ktoś może powiedzieć, że książka ta napisana jest już ponad pół wieku temu i rady w niej zawarte nie są już aktualne. Nic bardziej mylnego, być może zmieniają się czasy i realia, ale mechanizmy rządzące człowiekiem nie są się w stanie tak szybko zmienić. Istnieje pewien zespół uwarunkowań, które są w nas niezmienne i to je opisuje w swojej książce Bettger. Autor każe nam ciężko pracować, analizować sytuację i nigdy się nie poddawać. Tylko konsekwencja jest nas w stanie zaprowadzić do upragnionego celu.

Porównując tę książkę do jej współczesnych, traktujących o tym samym temacie, można łatwo stwierdzić, że ideologia, jaką proponuje Frank Bettger jest znacznie bardziej przejrzysta i skuteczna. Zasady są proste, do wdrożenia niemalże od razu, nie musimy stawać na głowie, żeby ktoś coś od nas kupił. Działamy rozważnie, umiejętnie i w bardzo konkretny sposób.

Co ciekawe do napisania tej książki nakłonił autora sam Dale Carnegie, znany z bestsellerów takich, jak chociażby Jak przestać się martwić i zacząć żyć, czy też Jak zjednać sobie ludzi i zdobyć przyjaciół.

Betgger nie od razu stał się wybitnym sprzedawcą, zanim doszedł do takiego poziomu, musiało minąć wiele czasu i wiele niepowodzeń. Jednakże Amerykanin zdał sobie sprawę z tego, że w biznesie najważniejszy jest entuzjazm.

Kiedy możesz zacząć? Nawet zaraz. Powiedz sobie po prostu: „Potrafię to zrobić”. A jak zacząć? Jest tylko jedna zasada: aby stać się entuzjastycznym, działaj entuzjastycznie. Wprowadź tę zasadę w swoje życie na trzydzieści dni – i niech cię nie zaskoczą rezultaty, jakie osiągniesz. Łatwo zrewolucjonizuje ona całe twoje życie.

Sam zaczynał jako marny akwizytor, a z biegiem czasu przeistoczył się w jednego z najlepszych handlowców w swoim kraju. Do perfekcji opanował sztukę zadawania klientowi pytań. To dzięki niej dowiadywał się, czego dana osoba potrzebuje i podawał jej to niemalże jak na tacy. Znajdywał rozwiązania ludzkich problemów, ludzie natomiast chętnie płacili mu za to, żeby ułatwić sobie życie. Ucząc się z tej książki, możesz osiągnąć taki sam efekt, sprawić, że klienci nagle zapragną mieć to, co sprzedajesz.

Książka przekazuje jasne zasady:

  • Zawsze musisz być przygotowany do rozmowy z klientem;
  • Nie bój się niekonwencjonalnych, a nawet odważnych stwierdzeń;
  • Wywołaj w kliencie strach, a później spraw, żeby Ci zaufał;
  • Spowoduj, żeby klient poczuł się ważny i doceniony;
  • Z góry załóż, że sprzedasz mu to, co chcesz.

Jeżeli zastosujesz się do rad zawartych w książce, jest niemalże pewne, że Twoje zarobki wzrosną, a Ty będziesz mieć możliwość osiągnięcia prawdziwej satysfakcji ze swojej pracy.

Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie - Frank Bettger

Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie, Frank Bettger, Wydawnictwo Studio EMKA.

Komentarze

1 KOMENTARZ

  1. To jest zadanie dla najwytrwalszych i cierpliwych. Sukces nie przychodzi od razu, trzeba sobie na niego zapracować. Na pewno potrzebna jest odpowiednia wiedza i doświadczenie w danym zakresie, a także motywacja i charyzma. Wszystko razem wzięte, zwiększa szansę na sukces. Myślę, że takie historie jak ta https://faar.pl/rawlplug-historia-pioniera-i-producenta-ktorego-nasladuja-firmy-na-calym-swiecie/ powinny stanowić za wzór na to, jak poprowadzić swoim biznesem tak, aby odniósł spektakularny sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj