Strona główna Edukacja Jak studiować to tylko w Warszawie

Jak studiować to tylko w Warszawie

Uczelnie wyższe w Polsce działają na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i mogą mieć charakter uczelni publicznych lub niepublicznych. Uczelnie publiczne finansowane są głównie ze środków budżetu państwa, natomiast uczelnie niepubliczne finansują swoją działalność głównie z opłat ponoszonych przez studentów.

Rola uczelni wyższych

Szkoły wyższe przeznaczone są do kształcenia absolwentów liceów i techników, którzy zdali egzamin maturalny. Uczelnie wyższe kształcą swoich studentów we wszystkich dziedzinach wiedzy akademickiej oraz w zawodach poszukiwanych na rynku pracy. Pełnią istotną rolę w kształtowaniu społeczeństwa wiedzy, dlatego ciągle podnoszą jakość kształcenia i jak najlepiej przygotowują swoich absolwentów do potrzeb zawodowych. W uczelniach kładziony jest nacisk na szkolenia, zajęcia praktyczne oraz wizyty u potencjalnych pracodawców. A zatem nie tylko teoria, ale i praktyka.

Co i gdzie studiować?

Szkoły wyższe zdają sobie sprawę z tego, że nie wystarczą już wykłady, seminaria, skrypty oraz książki, dlatego też przygotowują, w ścisłej współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, taki program kształcenia, a także taką ofertę praktyk i staży, aby zachęcić do siebie absolwentów szkół średnich.

Przy tak bogatej i różnorodnej ofercie kierunków studiów, trudno jest maturzystom podjąć właściwą decyzję, mają świadomość, że zaważy ona na całych ich życiu. Dlatego też często wybierają uczelnie ulokowane w największych miastach w Polsce, jako optymalne miejsce do studiowania i potencjalne miejsce pracy.

Jak na studia to tylko do Warszawy

Studiowanie w Warszawie jest marzeniem tysięcy maturzystów z całej Polski. Stolica daje bowiem ogromne możliwości rozwoju i szanse na zrobienie kariery zawodowej, ponieważ jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, gospodarczym oraz politycznym na skalę europejską.

Uczelnie w Warszawie mają szeroką ofertę edukacyjną, doskonale wykwalifikowaną kadrę naukową: polską i zagraniczną, a także dysponują wieloma różnorodnymi praktykami i stażami dla studentów. Warszawa posiada 15 uczelni publicznych i największą liczbę szkół wyższych niepublicznych w Polsce. Znaczna część z nich zajmuje wysokie pozycje w rankingach edukacyjnych, dlatego są chętnie wybierane przez absolwentów szkół średnich.

Warszawa – nieograniczone możliwości

Studiowaniu w stolicy sprzyja nowoczesna baza techniczna, świetne biblioteki i mediateki na poziomie światowym, szeroki wybór kierunków i specjalizacji, który jest w stanie zadowolić każdego potencjalnego studenta oraz wiele ofert praktyk i staży.

Warszawskie uczelnie dają prestiż, ale nie tylko, są również szansą na znalezienie dobrej pracy i osiągnięcie sukcesu zawodowego. Życie studenckie nie ogranicza się jednak tylko do nauki, choć ta jest oczywiście najważniejsza. Ilość pubów, klubów i dyskotek jest imponująca. A organizowane w Warszawie wydarzenia kulturalne i artystyczne przyciągają artystów najwyższego formatu, dlatego do stolicy przyjeżdża publiczność z całego kraju, a nawet ze świata.

Artykuł przygotowany na bazie materiałów znalezionych w serwisie www.uczelnie.pl

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj