Strona główna Inne Jak zdobyć popularność na Instagramie?

Jak zdobyć popularność na Instagramie?

Media społecznościowe to świat, w którego życiu uczestniczy już prawie połowa populacji ludzkiej. Do tych czołowych zalicza się Facebook i Instagram. Najpierw był Facebook, a dopiero później pojawił się Instagram.

Ktoś może uważać, że oba serwisy są bardzo podobne, ale nie jest to do końca prawdziwe stwierdzenie. Instagram, ze względu na swoje początkowe założenia bardzo szybko dogonił Facebooka, a dziś jest już zdecydowanie od niego popularniejszy. To na Instagramie najszybciej można zdobyć popularność. Jednak, aby tę popularność zdobyć, trzeba się sporo napracować.

Od czego zacząć przygodę z Instagramem?

Tak, przygodę, bo bez względu na to, w jakim celu został założony profil i do czego ma być wykorzystywany, jego tworzenie jest niewątpliwie przygodą. Od czego więc zacząć?

 1. Nazwa profilu – warto zdawać sobie sprawę z tego, że nazwa profilu to nie to samo co nazwa użytkownika, który założył konto. Nazwa może być bardzo przydatna w budowaniu pozycji konta. Dobrze dobrana i nośna nazwa będzie pierwszym krokiem do sukcesu. Co ważne powinna ona być łatwa do zapamiętania i do zapisania. W przypadku prywatnego konta często wystarczy tylko samo imię i nazwisko, w przypadku firm czy produktów, warto pomyśleć nad dobrze kojarzącą się nazwą.

 2. Zdjęcie profilowe – jeden z najważniejszych elementów każdego konta. Od jego jakości zależeć będzie postrzeganie profilu. Powinno ono przyciągać uwagę i zachęcać do pozostania i zapoznania się z treściami zawartymi w publikowanych postach.

 3. Biogram – najbardziej rozpoznawalny pod skrótem BIO. Tu powinna znajdować się bardzo syntetyczna informacja o profilu, jego właścicielu i co profil zamierza promować. W biogramie powinien znaleźć się link przekierowujący do strony www, sklepu, bloga itp. Biogram może zawierać tylko jeden link, dlatego powinien być on dobrze przemyślany.

 4. Hasztagi – graficzny znacznik #, za pomocą którego łatwo tagować informacje, tematy, produkty itp. Jego zastosowanie pozwala na szybkie przypisanie oznaczonej „informacji” do wyszukiwanych tematów, zdjęć itp. Hasztagi powinny być odpowiednio dobrane ze względu na ograniczenia dotyczące ich dodawania. Limit wynosi 30 tagów w jednym opisie.

 5. Aktywność – najlepszy sposób na budowanie pozycji konta. Powinna ona podążać w dwóch kierunkach, po pierwsze, aktywność na własnym koncie, a po drugie, aktywność na kontach innych użytkowników. Lajkowanie, komentowanie innych kont pociąga bardzo często za sobą „zasadę wzajemności”. Sprowadza się to do tego, że zalajkowany czy skomentowany użytkownik rewanżuje się tym samym. Każde takie zachowanie pociąga również skupienie na swoim koncie uwagi osób, które obserwują konto lajkowanego użytkownika.

  To jest pięć najważniejszych elementów, bez których nie ma zbyt dużej szansy na wybicie się w społeczności Instagrama i zbudowanie wysokiej pozycji konta.

  Zakup lajków na Instagramie

  Zdobywanie i budowanie popularności konta na Instagramie, wymaga bardzo dużego nakładu pracy i czasu. Jest jednak możliwość przyspieszenia pewnych działań marketingowych. Jednym z bardziej skutecznych sposobów jest kupno likes na Instagramie, komentarzy, followersów.

  W sieci internetowej działają serwisy proponujące gotowe pakiety z różnego rodzaju reakcjami. Dzięki takiemu zakupowi można stosunkowo szybko zbudować dobrą pozycję własnego konta. Podejmując tego rodzaju decyzję, należy dobrze ją przemyśleć i jeśli nie ma się odpowiedniego pomysłu, jak to zrobić, zlecić całe przedsięwzięcie odpowiedniemu serwisowi.

  To bardzo dobre posunięcie, żeby zamiast poświęcać swój własny czas na budowanie konta, zlecić to zadanie wykwalifikowanym fachowcom. Serwisy oferujące pakiety lajków mają w tej dziedzinie spore doświadczenie i wiedzą jak najrozsądniej spożytkować zakupione pakiety.

  Pomoc osób doświadczonych w promowaniu kont na Instagramie, to bardzo dobre rozwiązanie, z którego korzysta bardzo wielu influencerów oraz gwiazd Instagrama.

  Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj