Strona główna Edukacja Jakie lampy ogrodowe LED wybrać?

Jakie lampy ogrodowe LED wybrać?

Oświetlenie przydomowego terenu zewnętrznego to nie tylko ciekawy efekt estetyczny, ale również funkcjonalny dodatek, pomagający nam poruszać się sprawnie po ogrodzie podczas zmierzchu. Wybierając lampy do ogrodu, musimy zwracać uwagę na kilka aspektów: jakość oraz siłę światła, a także samą prezencję lampy. Wśród oświetlenia LED znajdziemy wiele ciekawych modeli ogrodowych. Jakie wybrać, aby spełniały swoje zadanie?

Lampy ogrodowe – rodzaje

Oświetlenie LED zdobyło w ostatnich latach sporą popularność. Ludzie wybierają je nie tylko ze względu na możliwość zaoszczędzenia energii, ale również dlatego, że takie lampy zapewniają dobrą jakość oraz ciekawą barwę światła, pozwalając na oświetlenie każdego kąta. Tego typu oświetlenie bardzo szybko zaczęto wykorzystywać również w lampach zewnętrznych do rozjaśniania ogrodów. Zobaczmy, jakie lampy ogrodowe wybrać do rozświetlenia naszego podwórka.

Bardzo często do ogrodów wybierane są lampy led stojące, które stanowią zarówno element dekoracji, jak i praktyczne oświetlenie. Wśród nich znajdziemy lampy stojące w stylu retro, idealne do rozjaśniania obszarów przy ławeczkach lub alejkach. Miłośników nowoczesności z pewnością zainteresują lampy stojące w kształcie kuli lub popularne słupki ledowe. Jeżeli zależy nam na rozświetleniu ganku bądź tarasu, najlepiej postawić na lampy ogrodowe wiszące, a do poprawy widoczności kwiatów oraz innych upraw sprawdzą się lampy dogruntowe wbijane w ziemię. Modeli oświetlenia ogrodowego led jest bardzo dużo, a dzięki różnorodności stylów, każdy ma możliwość ustrojenia swojego ogrodu i podwórka w wybrane przez siebie elementy.

Dlaczego właśnie lampy led do ogrodu?

Korzystanie z oświetlenia led w ogrodzie i na przydomowym podwórku, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Największą zaletą jest oczywiście możliwość zaoszczędzenia energii elektrycznej. Lampy led zużywają mniej prądu, dzięki czemu nawet przy ich długim użytkowaniu, nie narażamy się na wysokie rachunki. Kolejnym plusem korzystania z żarówek ledowych, jest ich szeroka gama kolorystyczna. Ledy mogą świecić na niebiesko, żółto lub biało, są również lampki w kolorach RGB, pozwalające na uzyskanie romantycznego nastroju.

Żarówki led charakteryzują się większą wydajnością niż tradycyjne. Dzięki temu już nawet niewielka ilość diod pozwoli na rozświetlenie znacznego obszaru. Wpływa to na możliwość stworzenia naprawdę niewielkich lampek, charakteryzujących się delikatnością i elegancją prezencji. Ze względu na dużą różnorodność, możemy wybrać do ogrodu lampy, które rozświetlą przestrzeń od dołu, jak i od góry (lampy wiszące, lampy elewacyjne). Lampy ogrodowe led stanowią również doskonałe rozwiązanie dla miłośników ekologii. Nie tylko zawierają mniej szkodliwych substancji, ale ze względu na wysoką trwałość, rzadziej wymieniamy żarówki, co wpływa zmniejszeniu ilości odpadów. Co więcej, prawie cały prąd dostarczany do lampy led, zamieniany jest w światło i jest to kolejny element, różniący je od zwykłych żarówek, w których część energii tracona była na wytworzenie ciepła. Technologia led podbiła świat i istnieje wiele czynników, przemawiających za jej wykorzystaniem w ogrodach.

Sprawdź ofertę lamp ogrodowych na: https://www.eled.pl/lampy-ogrodowe

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj