Strona główna Firma Kantor internetowy czy stacjonarny? Gdzie znaleźć najlepsze kursy walut?

Kantor internetowy czy stacjonarny? Gdzie znaleźć najlepsze kursy walut?

Odliczasz już dni pozostałe do najbliższego urlopu? Zamierzasz spędzić go wraz z całą rodziną w jednym z europejskich zakątków? Weź zatem pod uwagę to, że na miejscu może nie być możliwości zapłacenia za zakupy kartą lub wypłaty pieniędzy z bankomatu. Dlatego warto już teraz kupić walutę euro i zabrać ją ze sobą w podróż wakacyjną. Nie zawsze jest dobrym pomysłem dokonanie takiej transakcji w banku ani stacjonarnym kantorze. Wówczas zostanie ci zaproponowany kurs euro powiększony o marżę, stanowiącą zysk instytucji, z której oferty zamierzałbyś skorzystać. Znacznie lepsze kursy oferują internetowe kantory – zwłaszcza działające na zasadzie giełdy społecznościowej.

Dlaczego warto wymieniać walutę w internecie?
Internetowe serwisy wymiany walut nie zarabiają na różnicach kursowych, lecz na niewielkiej prowizji. Najpopularniejszy w Polsce serwis Walutomat ustalił ją na maksymalnym poziomie 0,2% od wartości każdej wymiany. Oznacza to, że możesz zaoszczędzić nawet do 8% w porównaniu do oferty banków oraz tradycyjnych kantorów. Planujesz zabrać ze sobą na urlop gotówkę w kwocie 1000 euro? Dzięki nabyciu waluty na giełdzie walutowej, możesz zaoszczędzić nawet w okolicach 200 zł. Wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie platformy, aktywujesz swoje konto, a następnie zasilisz swój wirtualny portfel. Aktualny kurs możesz sprawdzić tutaj – https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/.

System automatycznie dobierze dla ciebie najkorzystniejszą ofertę, biorąc pod uwagę kursy zaproponowane przez pozostałych użytkowników giełdy. Jeśli nie spełni ona twoich oczekiwań, wtedy możesz przedstawić własne warunki. Transakcja zostanie zawarta w momencie, kiedy inny uczestnik serwisu zgłosi komplementarną ofertę.

Jakich kursów zakupu euro można się spodziewać?
Wymieniając walutę w internecie, możesz się spodziewać zdecydowanie lepszych kursów w porównaniu do średnich notowań w Polsce i na świecie. Na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ znajdziesz aktualne kursy, po jakich możesz zawrzeć transakcję w serwisie Walutomat. Aktualizują się one wielokrotnie w ciągu każdego dnia, dlatego są zawsze aktualne. Kliknij w przycisk „więcej” obok pary walutowej EUR/PLN, a zyskasz również możliwość zapoznania się z notowaniami archiwalnymi, a także najnowszymi komentarzami ekspertów rynku walutowego.

Czy internetowa wymiana walut jest bezpieczna?
Jesteś zainteresowany nabyciem waluty euro w internecie, jednak odczuwasz obawy o bezpieczeństwo w trakcie zawieranych transakcji? Wydaje ci się, że twoje środki finansowe oraz dane osobowe mogą zostać przejęte przez cyberprzestępców? Takie ryzyko przestaje istnieć, jeżeli   zdecydujesz się na korzystanie z jednej z największych giełd walutowych w Polsce. Są one bowiem zabezpieczone za pomocą protokołu SSL, a także wymagają od użytkowników potwierdzania transakcji z użyciem kodów SMS. Bezpieczeństwo wymiany walut w internecie jest w związku z tym tak samo bezpieczne, jak korzystanie z systemów bankowości elektronicznej.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj