Strona główna Edukacja Konkurs literacki “Fantastyka 2023: Więcej niż człowiek”

Konkurs literacki “Fantastyka 2023: Więcej niż człowiek”

Konkurs literacki “Fantastyka 2023: Więcej niż człowiek” to wyjątkowa okazja dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych, którzy kochają literaturę science-fiction i fantasy oraz lubią wyzwania. Organizatorzy konkursu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w pisaniu krótkich opowiadań utrzymanych w stylistyce cyberpunkowej lub postcyberpunkowej, zgodnie z tematem “Fantastyka 2023: Więcej niż człowiek”.

Świat przedstawiony w opowiadaniach to miejsce, gdzie przemoc jest jednym z rozwiązań wielu problemów, a międzynarodowe korporacje są potężniejsze i lepiej uzbrojone niż całe kraje. Ludzie modyfikują swoje ciała, by móc lepiej pracować lub po prostu z powodu sztuki. Wszystko jest na sprzedaż, a beznadzieja wszechobecnej korupcji jest obecna od pierwszych słów opowiadania.

Opowiadanie powinno być zapisane w formie tekstowej, z wykorzystaniem czcionki Times New Roman o rozmiarze 12 i interlinią 1,5. Jego objętość powinna wynosić do 15300 znaków ze spacjami, a format pliku powinien być odt, doc, docx lub rtf.

Konkurs jest ogólnopolski i przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny. Konkurs odbywa się w ramach projektu “Fantastyka 2023: Więcej niż człowiek” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego “Partnerstwo dla Książki”.

Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania literaturą fantasy i science-fiction, promowanie nowych i nieznanych talentów oraz rozwijanie kreatywności.

Zgłoszenie pracy jest równoznaczne ze zgodą na jej publikację w dowolnej formie oraz przetwarzanie danych osobowych autora. Prace konkursowe muszą być pracami nigdzie wcześniej niepublikowanymi, nie będącymi przedmiotem innego konkursu oraz nieobciążonymi wadami prawnymi lub roszczeniami osób trzecich. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z konkursu prac niespełniających wymagań formalnych.

Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne. Konkurs rozpoczyna się 28 kwietnia 2023 roku, a kończy się 13 czerwca 2023 roku.

Zobacz
Strona konkursu

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj