Strona główna Edukacja Konkurs literacki na opowiadanie – Festiwal im. Zygmunta Haupta

Konkurs literacki na opowiadanie – Festiwal im. Zygmunta Haupta

Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma-Art, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach i Wydawnictwo Czarne zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie, który towarzyszy pierwszej edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta.

Opowiadanie należy przesłać do 15 lipca 2015 r. na adres: konkurs@festiwalhaupta.pl. Temat konkursu brzmi „Kontramarka”. Rozszerzenie tematu można znaleźć w następującym fragmencie opowiadania Meine liebe Mutter, seistolz, Ich trage die Fahne autorstwa Zygmunta Haupta: „Zanim pożegnam Szymbark, zanim zasuną się poza mną zielone wzgórza i zasłonią dom, drzewa, szyby naftowe Wygnanki, rzekę i most, zrobię szybko rachunek sumienia, cofnę się w siebie. Cała sprawa jest tak prosta i nieskomplikowana, [że] we wspomnieniu będzie wyglądać jak sznurek ideogramów, jak deseń. Że były raz trzy siostry (a może cztery?), że dom, drzewa,garby i plecy wzgórz, że spokój i wzruszenia ludzi żyjących osobno, a jednak trącić lekko, pstryknąć palcem przeźroczystą kulę, w jakiej żyją – wyda dźwięk, zadrży jak struna i odpowie temu rezonansem taka sama,napięta we mnie. Można zapomnieć wszystko, zachować tylko jeden szczegół, próbkę do sprawdzenia, szyfr katalogowy, kontramarkę, którą wystarczy pokazać w kontramarkarni, ażeby wydany mi został cały bagaż,skład pozostawiony w niepamięci.”

Konkurs adresowany jest do osób przed debiutem wydawniczym, gdzie „debiut wydawniczy” rozumie się jako „publikacja prozą, w formie książkowej pod własnym nazwiskiem, opatrzona numerem ISBN”, które do dnia 15 lipca 2015 będą miały ukończone 18 lat. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Nagrodę główną stanowi 5000 zł brutto oraz publikacja opowiadania na stronie internetowej festiwalu. Nagrodą dodatkową będzie publikacja opowiadania w miesięczniku „Twórczość”. Nadesłane prace oceni Jury w składzie: Magdalena Budzińska, Darek Foks, Jarosław Klejnocki, Zofia Król. Jury wybierze jednego Laureata/Laureatkę.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu na opowiadanie należy kierować na adres konkurs@festiwalhaupta.pl. Strona wydarzenia: www.facebook.com.

Konkurs literacki na opowiadanie - Festiwal im. Zygmunta Haupta
Konkurs literacki na opowiadanie – Festiwal im. Zygmunta Haupta

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj