Strona główna Edukacja Konkurs na esej filozoficzny o Nagrodę im. Barbary Skargi

Konkurs na esej filozoficzny o Nagrodę im. Barbary Skargi

Fundacja na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi ogłosiła konkurs na esej filozoficzny o Nagrodę im. Barbary Skargi. Prace można nadsyłać do 31 maja 2016 roku. Celem Nagrody jest wyróżnienie wybitnej, niepublikowanej pracy filozoficznej.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają profesorów i studentów, filozofów-amatorów i filozofów akademickich, wszystkich którzy chcą i potrafią myśleć. W konkursie może wziąć udział każdy, kto napisze i prześle co najmniej 50-stronicowy tekst. Przyjmowane są wyłącznie prace dotąd niepublikowane. Spośród nadesłanych prac jury wytypuje 5 esejów finałowych. Na Laureata/kę czekają trzy nagrody: pieniężna, rzeczowa oraz publikacja zwycięskiego eseju w postaci osobnej książki.

Edycja IV: Pomyśleć wspólnotę – temat ten ma za zadanie skłonić do namysłu nad możliwie szeroko rozumianymi więziami między ludźmi (z uwzględnieniem wszelkich bytów nie-ludzkich), nad podstawami, pochodzeniem i losami relacji w obrębie społeczeństwa, państwa, także w obrębie mniejszych zbiorowości, nad charakterem tych stosunków – zarówno dawniej, jak i dziś. Organizatorzy zachęcają do rozważań najbardziej fundamentalnych, odsłaniających istotę wspólnoty, ale także szczegółowych, skupionych na wybranym zagadnieniu (instytucjach, afektach, przekonaniach), bądź konkretnej – rzeczywistej czy fikcyjnej – wspólnocie. Oczekiwane są teksty z filozofii polityki i religii, filozofii społecznej, teorii ideologii i etyki, niestroniące od najogólniejszych kwestii antropologicznych, a jeśli trzeba – poruszające też zagadnienia ekonomiczne czy ustrojowe.

Zobacz
Ogłoszenie o konkursie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj