Strona główna Inne Konkurs na najlepszą książkę humanistyczną 2020 r.

Konkurs na najlepszą książkę humanistyczną 2020 r.

Propozycje książek z zakresu nauk humanistycznych, które ocenią jurorzy konkursu im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego, można nadsyłać do 15 maja. Autor zwycięskiego dzieła otrzyma 50 tys. złotych na dalsze badania naukowe. Prace, opublikowane w 2020 r., mogą zgłaszać wszystkie instytucje naukowe w Polsce.

Kapituła Konkursu już po raz siódmy będzie oceniać i nagradzać najlepsze dzieła naukowe z zakresu szeroko rozumianej humanistyki. W dotychczas przeprowadzonych sześciu edycjach konkursu nominowane i nagradzane były prace poruszające ważne tematach w sposób oryginalny i przenikliwy. Zgłoszenia pochodziły z wielu ośrodków naukowych, niemal wszystkich wydziałów humanistycznych polskich uniwersytetów i innych uczelni oraz instytutów PAN.

Na siłę humanistyki zwraca uwagę rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Elżbieta Żądzińska, cytowana w komunikacie prasowym uczelni. Podkreśla ona wysoki poziomu zgłaszanych prac – nie tylko tych dzieł, które trafiają do ścisłego finału.

Prace do konkursu mogą zgłaszać uczelnie, jednostki organizacyjne uczelni, instytuty PAN, wydawnictwa naukowe i inne instytucje naukowe. Każda z tych jednostek może przesłać jedną książkę, która została opublikowana w 2020 r. Spośród nich Kapituła Konkursu wybierze maksymalnie pięć dzieł nominowanych do nagrody. Nominacje zostaną ogłoszone we wrześniu. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 50 000 zł.

Dzieła można zgłaszać w formie tradycyjnej lub elektronicznej na adres: nagroda.kotarbinskiego@uni.lodz.pl.

Do zgłoszenia musi być dołączony jeden egzemplarz pracy wraz z pisemną rekomendacją kierownika jednostki zgłaszającej. Niezbędna jest również zgoda wydawcy na wykorzystanie okładki książki oraz jej opisów marketingowych pochodzących z ogólnodostępnych źródeł do celów promocyjno-marketingowych. Osoby, których prace zostaną nominowane, będą proszone o przesłanie dodatkowych pięciu egzemplarzy swoich książek. Książki należy wysłać na adres: Biuro Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź.

Więcej informacji o konkursie oraz jego regulamin znajdują się na stronie: www.nagrodakotarbinskiego.uni.lodz.pl

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj