Strona główna Edukacja Konkurs na opowiadanie kryminalne z okazji 100-lecia AGH

Konkurs na opowiadanie kryminalne z okazji 100-lecia AGH

Konkurs na opowiadanie kryminalne, zawierające motyw AGH, ogłosiła w poniedziałek krakowska uczelnia z okazji swojego 100-lecia. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 kwietnia. Najlepsze prace zostaną wydane w zbiorze opowiadań. Laureaci otrzymają też po 3 tys. zł.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest zarówno do profesjonalnych twórców, jak i do amatorów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pisaniu. Opowiadania powinny przedstawiać historię kryminalną, nawiązywać do stuletniej historii AGH oraz uwzględniać jeden z wybranych wątków, wśród których znajdują się m.in. laboratoria, superkomputer Prometheus, Barbórka, Juwenalia, działalność kół naukowych, kampus czy Miasteczko Studenckie.

Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury, w skład którego wejdą przedstawiciele AGH, a także zaproszony przez organizatorów autor kryminałów. Spośród zgłoszonych utworów zostanie wyłonionych 10 najlepszych opowiadań kryminalnych, które jesienią zostaną wydane jako zbiór opowiadań. Autor każdego wyróżnionego tekstu otrzyma nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.

Prace, liczące od 15 do 30 tys. znaków, zgłaszać można do 30 kwietnia drogą elektroniczną. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 3 czerwca 2019 r.

Obchody 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie potrwają do czerwca 2020 r. Polska Agencja Prasowa jest ich patronem medialnym. (PAP)

Autor: Beata Kołodziej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj