Strona główna Edukacja Konkurs na zdjęcie, film lub opowieść o fizyce

Konkurs na zdjęcie, film lub opowieść o fizyce

Do 27 września można zgłaszać prace na konkurs “Fizyka, to lubię”. Dwa tysiące złotych to nagroda za najlepsze zdjęcie pokazujące fizykę w życiu codziennym lub filmy przedstawiające eksperyment fizyczny. Taka sama jest wysokosć nagrody głównej za esej, wiersz lub opowiadanie pt. “Mój nauczyciel fizyki”.

Obydwa konkursy, z okazji obchodów Roku Fizyki, organizuje Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Udział w nich jest darmowy. Zwycięzcy obu konkursów otrzymają po dwa tysiące złotych. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w konkursie fotograficzno-filmowym dostaną odpowiednio tysiąc złotych oraz pięćset złotych, a młodzi literaci – nagrody rzeczowe.

Konkurs „Fizyka, to lubię” skierowany jest do sympatyków fotografii i filmu. Uczestnicy mają za zadanie wykonać fotografię ilustrującą fizykę w życiu codziennym lub nakręcić film przedstawiający dowolny eksperyment fizyczny. Fotografie i Filmy do Konkursu można zgłaszać w trzech grupach wiekowych:

6-14 lat, 15-19 lat oraz powyżej 19 lat. Fotografie mają być wykonane w technice cyfrowej i nie mogą być efektem fotomontażu. Maksymalny rozmiar zdjęcia to 5 MB. Filmy mają być wykonane w technice cyfrowej i trwać najwyżej 5 minut.

Przewodniczącą jury jest prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow, w gronie jurorów zasiadają dr hab. Aneta Drabińska, dr hab. Andrzej Dragan, nauczyciele fizyki Maria Dobkowska i Mirosław Łoś, red. Wiktor Nidzicki, dr Izabela Skwira-Chalot, dr hab. Piotr Sułkowski i prof. dr hab. Andrzej Wysmołek.

W konkursie literackim „Mój nauczyciel fizyki” może wziąć udział każda osoba z lekkim piórem, która jest absolwentem szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej. Formuła prac jest dowolna, może to być esej, wiersz lub list o wybranym nauczycielu fizyki. Ważne żeby wspomnienia uczniów przykuły uwagę jury pod przewodnictwem prof. dra hab. Andrzeja Majhofera.

Wyniki konkursu fotograficzno-filmowego zostaną ogłoszone do 16 października. Lista laureatów znajdzie się na stronie internetowej www.konkursy-rok-fizyki.fuw.edu.pl.

Ogłoszenie wyników konkursu literackiego oraz wręczenie nagród odbędzie się na Nadzwyczajnym Zjeździe Fizyków Polskich w dniach 16-18 października 2020 r. Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe mogą zostać opublikowane na łamach kwartalnika “Postępy fizyki” po opracowaniu redakcyjnym.

Szczegółowe informacje i regulaminy znajdują tutaj: https://100lat.ptf.net.pl/?page=wydarzenia-konkursy

PAP – Nauka w Polsce

kol/ zan/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj