Strona główna Edukacja Konkurs na opowiadanie „Złoczyńcy w uzdrowisku”

Konkurs na opowiadanie „Złoczyńcy w uzdrowisku”

Powiat Otwocki działający poprzez Biuro Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Otwocku zaprasza do udziału w konkursie literackim „Złoczyńcy w uzdrowisku”” na najlepsze opowiadanie kryminalne lub sensacyjne. Konkurs ma charakter otwarty, może wziąć w nim udział każda pełnoletnia osoba. Prace można nadsyłać do 15 października 2016 r.

Celem konkursu jest promocja powiatu otwockiego poprzez napisanie opowiadania, zawierającego intrygę kryminalną, w którym istotne znaczenie odgrywa powiat otwocki, miasto Otwock lub inne miejscowości z terenu powiatu. Opowiadanie powinno być osadzone w realiach historycznych i nawiązywać do postaci i osób związanych z tym regionem. Źródło inspiracji stanowią miejsca kultury, fragmenty kryminałów oraz wycinki z gazet z okresu międzywojennego i powojennego, dotyczące regionu zajmowanego obecnie przez powiat. Akcja opowiadania może toczyć się w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, ale to przeszłość jest punktem wyjścia.

Opowiadanie zgłoszone do konkursu nie może przekraczać objętości 30 000 znaków ze spacjami, czcionka Times New Roman, rozmiar 12.

W konkursie zostaną przyznane nagrody:

  • I nagroda – 1500 zł brutto;
  • II nagroda – 1000 zł brutto;
  • III nagroda – 800 zł brutto.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się publicznie podczas jednego z wydarzeń organizowanych przez Powiat Otwocki. Laureaci zostaną odpowiednio wcześniej poinformowani o wręczeniu nagród i wyróżnień.

Zobacz
Strona konkursu

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj