Strona główna Edukacja Korepetycje z matematyki przed maturą

Korepetycje z matematyki przed maturą

W 2000 roku matury z matematyki nie zdało aż 21 procent uczniów, czyli ponad 1/5. Dla porównania z języka polskiego nie zdało tylko 7 procent uczniów. Jak widać, nie bez powodu matematyka budzi wśród maturzystów największą grozę. Całkowicie niepotrzebnie. Bo matematyka nie jest żadną magią i jeśli zostanie prawidłowo wytłumaczona, nie stanowi problemu. Jeżeli jej nie rozumiemy, to warto zdecydować się na korepetycje z matematyki. Tym bardziej że możemy uczyć się jej wygodnie w domu, przed monitorem komputera!

Korepetycje z matematyki przed maturą

Przygotowania do matury trwają tak naprawdę przez całą edukację szkolną. I jeśli w ostatniej klasie licealnej okazuje się, że mamy poważne braki w wiedzy, należy jak najszybciej zdecydować się na korepetycje z matematyki i zacząć nad nimi pracować. W przypadku matematyki sprawa jest o tyle prostsza, że nie ma tutaj zbyt dużo do nauki, jeśli chodzi o sam materiał. Najważniejsze jest zrozumienie zasad, jakimi matematyka się rządzi.

I dlatego głównym elementem nauki matematyki, jest wykonywanie zadań, które pozwolą nam te zasady zrozumieć i zapamiętać! Drugim kluczowym elementem nauczania matematyki, jest jej umiejętne tłumaczenie. Niestety wielu nauczycieli szkolnych albo tego nie potrafi, albo po prostu nie mają w sobie pasji do prawidłowego przekazywania wiedzy matematycznej. Na szczęście dobry korepetytor z matematyki może pokazać uczniowi zupełnie inne oblicze matematyki, o wiele bardziej przyjazne.

Matematyka korepetycje maturalne – kiedy zacząć zajęcia, ile kosztuje lekcja?

To kiedy należy rozpocząć korepetycje z matematyki, zależy od tego, ile i jakie braki mamy w tym zakresie. Im mniej wszystko rozumiemy, tym wcześniej trzeba zdecydować się na skorzystanie z pomocy korepetytora. Takim optymalnym okresem, który pozwoli na spokojnie zająć się porządną partią materiału, to jest około 6 miesięcy przed maturą.

Natomiast cena korepetycji z matematyki zależy od indywidualnej wyceny korepetytora. Na platformach korepetytorskich znajdziemy oferty korepetycji w zakresie od 50 zł do 200 zł za 60 minut lekcji. Przy czym ceny te dotyczą zarówno korepetycji stacjonarnych, jak i korepetycji online.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj