Strona główna Edukacja Korepetytor – kim jest i jak wygląda jego praca?

Korepetytor – kim jest i jak wygląda jego praca?

Już 14 października, w Dzień Edukacji Narodowej, uczniowie podziękują swoim ulubionym wychowawcom za trud nauczania. Jak wiele z tych słów uznania trafi do korepetytorów? Zapewne niedużo. Chociaż to oni po ostatnim szkolnym dzwonku biorą na siebie ciężar kształcenia Polaków. Kim są i jak wygląda ich praca?

Z zestawienia przygotowanego przez serwis e-korepetycje.net na podstawie danych własnych portalu wynika, że statystyczny korepetytor jest młodą kobietą (aż 73% wszystkich nauczających po godzinach stanowią kobiety), w przedziale wiekowym od 18 do 34 lat.

Korepetytorzy są elastyczni, dostosowują się do planów swoich uczniów, dlatego poza ofertą zajęć w dni robocze, umożliwiają również spotkania w soboty i niedziele. Ponad połowa ofert korepetycji (57%) dotyczy nie tylko lekcji prowadzonych od poniedziałku do piątku, ale także w weekendy.
Najwięcej ofert zajęć przedstawiają korepetytorzy z województw mazowieckiego, śląskiego i małopolskiego. Przy czym uczniowie z województwa mazowieckiego mogą wybierać spośród największej liczby zajęć – z tego regionu pochodzi aż 24,21% wszystkich ogłoszeń korepetycji.

Prawie 19% ogłoszeń korepetytorów dotyczy zarówno możliwości udzielania lekcji przez Internet, jak i prowadzenia zajęć stacjonarnych w domu ucznia bądź u korepetytora. „Internet umożliwia przełamywanie barier odległości w nauczaniu oraz otwiera rynek edukacji na korepetytorów i uczniów pochodzących z małych miejscowości” – stwierdza Marcin Gryszko, właściciel serwisu
e-korepetycje.net.

Jakich przedmiotów uczą korepetytorzy? Najczęściej oferują lekcje z: języka angielskiego, matematyki, chemii, języka niemieckiego, języka polskiego. Warto zwrócić uwagę, że w przedstawionym TOP 5 znajdują się przedmioty obowiązkowe na egzaminie dojrzałości (matematyka i język polski) oraz dwa języki obce również najczęściej wybierane przez polskich maturzystów.

„Korepetytorzy w dużej mierze oferują naukę popularnych przedmiotów szkolnych, ale są skłonni przeprowadzać także niszowe zajęcia. Na e-korepetycje.net można znaleźć nauczyciela, który objaśni nam tajniki tworzenia witraży, specyfikę języka paszto czy zasady ergonomii” – zauważa Marcin Gryszko.

Opinie wystawiane korepetytorom przez uczniów są w dużej mierze pozytywne. Średnia ocen przyznawana prowadzącym zajęcia wynosi 4,5 w pięciostopniowej skali, co wskazuje, że osoby decydujący się na udzielanie korepetycji są do tego bardzo dobrze przygotowane i cieszą się sympatią uczniów oraz ich rodziców.

Autor: E-korepetycje.net

Komentarze

2 KOMENTARZE

  1. „Prawie 19% ogłoszeń korepetytorów dotyczy zarówno możliwości udzielania lekcji przez Internet”
    Sama korzystam z zajęć online, mimo że korepetytora mieszka w tym samym mieście. Mamy jednak ten sam problem – ograniczony czas i problem z mobilnością przy dzieciach, więc takie rozwiązanie pozwala urwać się dosłownie na godzinkę na angielski, bez tracenia czasu na dojazdy.

  2. Doskonalenie coś jest tak wciągająca, że ludzie nigdy nie przestanę, nigdy. Budowanie ich zaufania efective i indywidualnie poprawy jest obowiązkiem nauczyciela, a nauczyciele są chciał tutaj. Dołącz Preply Praca dla korepetytorów angielskiego http://preply.com/pl/praca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj