Strona główna Inne Książki poruszające tematykę zakładów bukmacherskich

Książki poruszające tematykę zakładów bukmacherskich

Książki są nieocenionym źródłem wiedzy, z którego ludzkość korzysta od setek lat. Obecnie można znaleźć literaturę praktycznie na każdy temat. Poznaj 6 polskich książek, które poruszają tematykę zakładów bukmacherskich.

1. „Recepta na bukmacherski sukces” – Mateusz Macek

Mateusz Macek wydał pozycję odpowiednią dla początkujących graczy, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem zakładów bukmacherskich. W książce zostały pokrótce opisane strategie gry, rodzaje zakładów i kursów czy porady dotyczące nastawienia psychicznego. Bardziej zaawansowani gracze raczej nie mają czego szukać w „Recepcie na bukmacherski sukces”, jednak jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w bukmacherce, możesz uzyskać z tej książki ciekawe informacje. Książka jest dostępna wyłącznie w formie e-booka.

2. „Bukmacherski profesjonalizm” – Arkadiusz Kwiatkowski

Książka „Bukmacherski profesjonalizm” jest dostępna zarówno w wersji papierowej, jak i w formie e-booka. Jeśli chodzi o zawartość, pierwsza część, która stanowi prawie połowę całej treści, zawiera ogólne informacje na temat hazardu i podejścia do obstawiania zakładów. W drugiej części pojawiają się już konkretniejsze informacje dotyczące strategii, używanych terminów czy zarządzania ryzykiem. Książka może być przydatna w szczególności dla początkujących graczy.

3. „Zakłady sportowe i bukmacherskie kontra Multilotek” – Arkadiusz Kwiatkowski

Kolejna pozycja, która wyszła spod pióra Arkadiusza Kwiatkowskiego. Podobnie jak „Bukmacherski profesjonalizm”, książka ta ma dość ogólny charakter, tzn. opisuje nie tylko metody obstawiania wyników, ale również sam hazard jako zjawisko, porównuje Multilotka do zakładów bukmacherskich, opisuje działalność stacjonarnych i internetowych bukmacherów, a także prezentuje kilka podstawowych systemów gry. Bardziej zaawansowani gracze nie znajdą w książce „Zakłady sportowe i bukmacherskie kontra Multilotek” żadnych odkrywczych wiadomości, jednak dla początkujących jest to ciekawa pozycja.

4. „Stań się postrachem bukmacherów” – Bartłomiej Boruta

„Stań się postrachem bukmacherów” to kompleksowy poradnik stworzony z myślą o graczach, którzy rozpoczynają przygodę z zakładami bukmacherskimi. Zawarta w tym poradniku wiedza jest szeroka i obejmuje różne obszary, choć jej poziom należy określić raczej jako podstawowy. Z książki dowiesz się, m.in. tego, w jaki sposób zarabiają bukmacherzy, jak zredukować ryzyko, jakie są rodzaje zakładów, jak przygotować się do gry, jakie można obrać strategie, itp.

5. „Systemy bukmacherskie” – Marcin Opaliński

Już sama nazwa wskazuje, z czym będziemy mieli do czynienia w trakcie lektury niniejszej pozycji. Jej głównym tematem są bowiem różne systemy obstawiania wyników, których działanie zostało dokładnie objaśnione przez autora. Książka „Systemy bukmacherskie” Marcina Opalińskiego omawia szeroki wachlarz rozmaitych metod obstawiania wyników, dzięki czemu zebrana w książce wiedza może z powodzeniem służyć nie tylko początkującym, ale również średniozaawansowanym graczom. Informacje są poparte wzorami, wyliczeniami i schematami matematycznymi.

6. „Życie bez hazardu – …o tym, jak wyrwać się z nałogu” – Grzegorz Teodorczyk

Książka Grzegorza Teodorczyka nie dotyczy co prawda bezpośrednio zakładów bukmacherskich, ale poniekąd się do nich odnosi. Porusza ona temat uzależnienia od hazardu, a niczym innym jak właśnie hazardem jest obstawianie zakładów bukmacherskich. W książce znajdziesz cenne informacje, które pomagają wydostać się z pułapki, jaką jest nałogowa gra w kasynie lub u bukmachera. Jeżeli masz z tym problemy, sięgnij po „Życie bez hazardu – … o tym, jak wyrwać się z nałogu” Grzegorza Teodorczyka, zanim będzie za późno.

Powyższe książki mogą zainteresować osoby, które interesują się zakładami bukmacherskimi i chciałyby poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Jednak, pomimo że w Polsce funkcjonuje wielu legalnych bukmacherów internetowych, to decyzję o rozpoczęciu gry należy podejmować z dużą rozwagą. Wiele osób traktuje obstawianie zakładów jako formę chwilowej rozrywki, natomiast niestety często osoby takie po pewnym czasie popadają w uzależnienie. Dlatego polecamy na początek przeczytanie książki, która umieszczona została na szóstej pozycji w powyższym zestawieniu, ponieważ opisuje ona ryzyko, jakie związane jest z hazardem. Pamiętaj także, że obstawianie zakładów możliwe jest wyłącznie przez osoby pełnoletnie i tylko do takich osób kierowana jest oferta bukmacherów.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj