Strona główna Edukacja Naukowcy otrzymają wsparcie w komercjalizacji projektów

Naukowcy otrzymają wsparcie w komercjalizacji projektów

Naukowcy i innowatorzy, którzy pod okiem specjalistów chcą rozwinąć i komercjalizować wyniki swoich prac naukowych, mogą zgłosić się do nowego, bezpłatnego programu alfa.ac. Rekrutacja potrwa tylko do 13 listopada.

Program alfa.ac ma wspierać ambitnych naukowców i innowatorów z całego kraju, myślących o komercjalizacji swoich prac naukowych. Program współtworzony jest przez fundusze działające w ramach programu BRIdge Alfa, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

“Cel jest prosty, podzielenie się praktycznym doświadczeniem, rozwój projektów oraz przekonanie do siebie inwestorów skupionych wokół programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, BRIdge Alfa, dzięki któremu 10 funduszy w kraju może zainwestować nawet 1 milion złotych w pojedynczy projekt” – informują organizatorzy programu.

Przez niemal 20 spotkań (zawsze w piątki i soboty), naukowcy będą pracować nad rozwojem swoich projektów naukowych m.in. pod okiem najlepszych ekspertów związanych z markami takimi jak: IBM, Microsoft, Neuca, Orange, Dentons Poland Startup Program czy D-Raft.

Dodatkowo, swoją wiedzą z uczestnikami podzielą się przedstawiciele środowiska startupowego. Razem, przy wsparciu inwestorów, m.in. z funduszy Impera Alfa, Infini, Polskiego Instytutu Badań i Rozwoju czy SpeedUp BRIdge Alfa, pomogą naukowcom zdobyć niezbędne kompetencje m.in. w zakresie wyboru modelu biznesowego, budowania i rozwoju produktu, zarządzania czy marketingu.

Alfa.ac nie ma żadnych ograniczeń branżowych. Do pracy w pre-akceleratorze zostanie zaproszonych maksymalnie 20 zespołów z całej Polski. Udział w programie jest bezpłatny, a organizatorzy programu nie wymagają od uczestników formalnego zatrudnienia na uczelni czy w jakiejkolwiek jednostce naukowej. Najważniejsza jest technologia i zaangażowanie zespołu.

Wszystkie spotkania w ramach alfa.ac będą odbywać się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie. Pierwsze odbędą już w połowie listopada. Rekrutacja trwa tylko do 13. listopada br. Finał programu planowany jest na marzec 2016 r. Uczestnicy zaprezentują wówczas efekty swoich prac przed inwestorami skupionymi wokół programu NCBR, BRIdge Alfa.

Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie: http://alfa.ac

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj