Strona główna Edukacja Ostatni moment na zgłoszenia w konkursie ACADEMIA 2017

Ostatni moment na zgłoszenia w konkursie ACADEMIA 2017

Jeszcze tylko do 10 kwietnia można się zgłaszać do 11. edycji konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2017. Książki mogą zgłaszać polscy wydawcy, publikujący m.in. książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze i tłumaczenia.

Celem organizatorów konkursu jest promocja i wyróżnienie wydawców najlepszych publikacji akademickich i naukowych, które ukazały się na rynku w roku 2016 i 2017. Plebiscyt towarzyszy Targom Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2017, które odbywają się równolegle z Warszawskimi Targami Książki, w dniach 18-21 maja 2017 r. na PGE Narodowym.

Zwycięzcy poza dyplomami – pierwszy raz w historii konkursu, otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez spółkę Murator EXPO. Nagroda główna w konkursie wyniesie 2 tys. zł. Po tysiącu złotych otrzyma laureat Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych oraz Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych. Organizatorzy przyznają także wyróżnienia we wszystkich kategoriach oraz wyróżnienia za opracowanie edytorskie.

Dla wystawców Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2017 udział w konkursie jest bezpłatny. W tym roku po raz pierwszy wydawcy, którzy nie uczestniczą w Targach, mogą zgłosić bezpłatnie jedną książkę. Zgłoszenie kolejnych wiąże się z opłatą w wysokości 70 zł + VAT za każdą publikację.

Laureatów konkursu poznamy w piątek 19 maja – w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej.

Organizatorem konkursu są: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz spółka Murator EXPO. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: http://www.muratorexpo.pl/targi/academia/konkurs-academia/

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj