Strona główna Edukacja W ostatni weekend marca święto książek naukowych i popularnonaukowych w Poznaniu

W ostatni weekend marca święto książek naukowych i popularnonaukowych w Poznaniu

Blisko 30 wystawców weźmie udział w 21. Poznańskich Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej w Poznaniu, które odbędą się w dniach 24-26 marca. Będzie to okazja do kupienia publikacji w promocyjnych cenach i wzięcia udziału w spotkaniach, np. na temat prawnych aspektów wykorzystania ilustracji.

W tym roku targi odbędą się po raz pierwszy poza murami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przeniesiono je na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich (które są teraz współorganizatorem imprezy), gdzie równolegle odbędą się również Targi Edukacyjne i Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. Wstęp na wszystkie z nich jest bezpłatny.

“Od 20 lat Poznań świętuje wyjątkowe wydarzenie promujące publikacje naukowe i popularnonaukowe. Dzięki towarzyszącym im emocjom czytelniczym i wydawniczym, Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej urosły do niezwykłej rangi i doczekały się swojej spektakularnej, targowej odsłony” – informują organizatorzy.

Dotychczas targi były znane jako Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej, ale ze względu na zmianę ich formuły i lokalizacji, ich organizator – Wydawnictwo Naukowe UAM – zmodyfikował również ich nazwę.

Oprócz dużego wyboru książek wydawców akademickich (jak zwykle pojawią się przedstawiciele czołowych wydawnictwa polskich uczelni), będzie też można znaleźć nowości wydawców książek popularnonaukowych (m.in. Arkady, Bellona, Helion, Międzynarodowe Centrum Kultury, słowo/obraz terytoria). Wydawcy będą prowadzili sprzedaż książek w cenach promocyjnych.

Dla uczestników targów przygotowano również szereg spotkań. Ten, kto chciałby się dowiedzieć, czy można zamieścić na okładce „wizerunek” Pałacu Kultury i Nauki, otrzyma odpowiedź na to pytanie w piątek (24 marca), podczas spotkania, które dotyczyć będzie korzystania z materiałów ilustracyjnych m.in. przez wydawnictwa.

Również w piątek o rozwoju i promocji czasopism naukowych będą rozmawiać wydawcy na spotkaniu Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych.

W sobotę z kolei odbędzie się Forum Wydawców, podczas którego poruszony zostanie temat projektu Ustawy o jednolitej cenie książki przez przedstawiciela Polskiej Izby Książki oraz kwestia prawa pokrewnego wydawców jako szansy lub zagrożenia dla rynku wydawniczego.

Organizatorzy targów polecają równeiż sobotnie (25 marca) spotkanie z prof. Małgorzatą Cywińską na stoisku Wydawnictwa Naukowego UAM, w czasie którego podpisywać będzie swoja najnowszą książkę.

21. Poznańskim Targom Książki Naukowej i Popularnonaukowej będą towarzyszyć w tym samym pawilonie Międzynarodowych Targów Poznańskich inne imprezy: Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz Targi Edukacyjne, podczas których wiele szkół i uczelni będzie prezentować swoją ofertę dydaktyczną. Z kolei na Targach Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC tematem przewodnim będzie nowa technologia w nauczaniu.

Organizatorzy zapraszają między spotkaniami na stoisko Obwoźnej Czytelni Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej, które w ich zamyśle ma być idealnym miejscem odpoczynku.

“Komiksy dla ludzi w każdym wieku i wygodne pufy pozwolą wszystkim odwiedzającym na chwilę relaksu, pokazując jednocześnie bogactwo i różnorodność komiksowej sztuki” – przekonują.

Po raz pierwszy w ramach tej imprezy przygotowano również warsztaty dla dzieci. Pracownicy Ogrodu Botanicznego na zajęciach artystycznych pokażą, jak wyplatać wiosenne i świąteczne ozdoby, studenci Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej poprowadzą z kolei panele czytelnicze: „Zabawy liryczne” dla młodszych oraz „Podróże z prozą” dla starszych. Studenci Wydziału Studiów Edukacyjnych będą bawić się z dziećmi, angażując poszczególne zmysły w odszukiwaniu zaginionego skarbu, dotykowym quizie, zapachowych zgadywankach czy sprytnym oku.

Serwis PAP – Nauka w Polsce jest patronem medialnym Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie: http://press.amu.edu.pl/pl/program-21-poznaskich-targow-ksiki-naukowej-i-popularnonaukowej.html

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj