Strona główna Marketing Plan marketingowy szkoły językowej Magellan – przykład

Plan marketingowy szkoły językowej Magellan – przykład

Prowadzisz szkołę językową, ale już skończyły Ci się pomysły na jej promocję? Prawdopodobnie czujesz się zagubiony (zagubiona) w gąszczu możliwych rozwiązań marketingowych? Albo chcesz napisać plan marketingowy, ale nie wiesz jak? Przykład planu marketingowego, przygotowany dla szkoły językowej Magellan, może Ci w tym pomóc.

Plan marketingowy to dokument usprawniający zarządzanie firmą. Dzięki niemu wiesz jaki poziom sprzedaży jest satysfakcjonujący i jak go uzyskać. Możesz także monitorować przebieg prac i korygować je, jeśli nie osiągnięto zakładanych efektów.

Jak wygląda proces powstawania planu marketingowego i struktura dokumentu, opisano w artykule pt. Jak napisać plan marketingowy? Poniższy przykład planu marketingowego powstał według wytycznych tam zawartych. Przeczytaj przykład planu marketingowego szkoły językowej Magellan.

Uwaga! Zleć napisanie przykładu planu marketingowego dla dowolnego przedsięwzięcia. Zobacz tutaj.

Kompletny tekst: Plan marketingowy szkoły językowej “Magellan”

Okładka

Plan marketingowy szkoły językowej Magellan - przykład

Spis treści


Streszczenie
1. Analiza sytuacji
  1.1. Trendy rynkowe
  1.2. Analiza SWOT
  1.3. Analiza konkurencji
  1.4. Istniejący potencjał w regionie
2. Strategia marketingowa
  2.1. Misja firmy
  2.2. Cele marketingowe
  2.3. Strategia produktu
  2.4. Strategia ceny
  2.5. Strategia promocji
  2.6. Dystrybucja
  2.7. Obsługa klienta
3. Finanse
4. Procedury kontrolne i aktualizacyjne
Spis tabel

Streszczenie


Niniejszy plan marketingowy został opracowany na potrzeby szkoły językowej Magellan. Szkoła organizuje kursy języka: angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego, rosyjskiego. Szczególnie koncentrujemy się na języku angielskim i niemieckim. Kursy przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Istnieje możliwość odbycia intensywnego kursu języka obcego, kursu standardowego lub indywidualnie dostosowanego do potrzeb. Jako jedyna szkoła w regionie prowadzimy kurs języka angielskiego dla osób z lekką niepełnosprawnością intelektualną.

Celem naszego planu marketingowego jest osiągnięcie wzrostu wielkości sprzedaży o 7% rocznie przez najbliższych 5 lat, budowa silnej marki i umocnienie pozycji na zajmowanym dotychczas obszarze. Plan marketingowy posłuży również do monitorowania przebiegu realizacji założeń.

Wszystkie analizy zawarte w planie marketingowym opracowano na podstawie informacji udzielonych przez zleceniodawcę oraz badań własnych.

Klauzula poufności: plan zawiera informacje poufne i może być wykorzystany wyłącznie za zgodą zleceniodawcy do celów w nim określonych.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Polecany poradnik – zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Jak szybko napisać plan marketingowy (EBOOK)

Komentarze

1 KOMENTARZ

  1. Budując plan marketingowy szkoły warto uwzględnić w nim nowoczesną stronę www połączona z aplikacją do zarządzania szkołą umieszczoną w chmurze. Zapewnia to szkole odpowiedni prestiż i wygodę pracy – studentom zapewnia zapisy online i testy kwalifikacyjne, nauczycielom bazę wiedzy i przejrzysty plan zajęć a administracji – planowanie grup, obłożenia sal i nauczycieli czy rozliczenia z kursantami. Coś takiego jak webSzkoła https://madeonmoon.pl/oferta/web-szkola-zarzadzanie-szkola-prywatna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj