Strona główna Edukacja Ponad 17 mln zł dla 85 laureatów Diamentowego Grantu

Ponad 17 mln zł dla 85 laureatów Diamentowego Grantu

85 wybitnych studentów, prowadzących badania naukowe, otrzyma łącznie ponad 17 milionów złotych w programie Diamentowy Grant. Jego ósmą edycję rozstrzygnęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Diamentowy Grant jest jednym z najbardziej prestiżowych programów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych badaczy. Uczestniczący w nim studenci nie tylko otrzymują pieniądze na realizację własnych badań, lecz również dostają szansę na przyśpieszenie swojej kariery naukowej.

„Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął kolejny, ósmy już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, powiększając tym samym grono jego laureatów do prawie 700 osób” – poinformował resort nauki. Na finansowanie mogły liczyć projekty wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

W VIII edycji konkursu, spośród 243 wnioskodawców, zespół ekspertów wyłonił 85 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 85 pkt. Łącznie otrzymają oni ponad 17 milionów zł. Każdy z laureatów otrzyma nawet do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu laureaci będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj