Strona główna Firma Poznaj zalety etykiet termokurczliwych

Poznaj zalety etykiet termokurczliwych

Etykiety ułatwiają jednocześnie realizację strategii marketingowej, jak i chronią produkt przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Korzystają z nich przedsiębiorstwa budowlane, spożywcze i branża farmaceutyczna.

Etykiety termokurczliwe cieszą się dużym powodzeniem

Prawdopodobnie największą zaletą etykiet termokurczliwych jest ich trwałość. Nie niszczą się pod wpływem wody, wilgoci czy różnego rodzaju środków chemicznych. Wynika to ze sposobu ich wytwarzania (etykiety zadrukowuje się od rewersu). Tu trzeba jednak pamiętać, że właściwości danej etykiety zależeć będą też od rodzaju tworzywa, z którego zostanie wyprodukowana.

Etykiety znalazły swoje zastosowanie w wielu branżach. Korzystają z nich zarówno producenci napojów, jak i firmy produkujące kosmetyki. Wynika to elastyczności tego typu etykiet, które można umieścić na opakowaniach o różnych kształtach. Co więcej, etykietę można umieścić także na podstawie i szyjce butelki — jednocześnie.

Etykiety produkuje się m.in. z PVC czy z PETG. O ile PVC jest materiałem szkodliwym dla środowiska, tak PETG można już z łatwością poddać recyklingowi. Ponadto sam proces recyklingu przebiega wówczas sprawnie, gdyż etykiety można bez większych przeszkód odłączyć od opakowania/ pojemnika.

Zaletą omawianego produktu jest również wysoka jakość wykonania i estetyczny wygląd. Tę zaletę chwalą w szczególności projektanci etykiet, gdyż umożliwia im uzyskanie zadowalających efektów. Oprócz tego na folię tego typu można także zastosować filtr UV, dzięki któremu opakowanie/pojemnik nie wyblakną po długim czasie przebywania na słońcu.

Zastosowanie etykiet termokurczliwych zwiększa się z roku na rok

Z etykiet korzysta m.in. przemysł farmaceutyczny czy spożywczy, dla których oprócz względów estetycznych, ważna jest możliwość przekazania pewnych treści — a to właśnie umożliwia omawiany produkt. Dzięki etykietom tego typu, np. combo pack czy full body label, można na powierzchni umieścić komunikat np. slogan firmy. Oprócz tego sprawdzają się podczas tworzenia różnych opakowań promocyjnych np. wielopaków i innych opakowań dla produktów limitowanych. Przy ich pomocy pakowane są m.in.: kosmetyki, kawy, soki, alkohole, napoje czy zupy i sosy.

Etykieta shrink sleeve spełnia także funkcję ochronną — jest pewnego rodzaju stemplem uszczelniającym opakowanie. Niektórzy producenci wykorzystują je np. do ochrony akcyzy. Z każdym rokiem zwiększa się ilość sposobów użycia omawianych etykiet. Korzysta z nich również branża budowlana. W odróżnieniu od tradycyjnych etykiet te wykonane z termokurczliwej folii wyróżniają się na regale sklepowym.

Jak widać, etykiety są „atrakcyjne” zarówno ze względów marketingowych, jak i praktycznych. Ułatwiają jednocześnie na promowanie marki, jak i chronią produkt przed zniszczeniem.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj