Strona główna Kariera Praca w Siedlcach

Praca w Siedlcach

Jeszcze do niedawna siedlecki rynek pracy mimo iż niemały, często był nieco niesprawiedliwie porównywany do warszawskiego. Opinie ludzi młodych ograniczały się do stwierdzenia “Siedlce są sypialnią dla Warszawy”. Dziś w związku z dynamicznym rozwojem miasta oraz pobliskich miejscowości sytuacja uległa polepszeniu.

Siedlce oferują więcej!

Mimo pandemii na siedleckim rynku nie brakuje ciekawych ofert pracy. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy: Praca Siedlce możemy znaleźć dobrze dopasowane propozycje zatrudnienia w każdej branży. Dzięki rozwojowi miasta oraz stref podmiejskich Siedlce zaczynają oferować więcej niż dotychczas. Ciągłe zapotrzebowanie na nowych pracowników wiąże się z coraz to większymi i śmielszymi inwestycjami z udziałem kapitału rodzimego i zagranicznego oraz unijnego. Zauważalny jest także powrót do gry dużych siedleckich przedsiębiorstw, które po krótkim czasie zastoju wchodzą w nowy etap rozwoju. Dużą dynamikę można też odnotować w ofertach pracy dodatkowej i z przyczyn oczywistych pracy zdalnej. Pomyliłby się jednak ten, kto uważa, że brakuje ofert pracy na pełen etat. Nic podobnego. Siedlce radzą sobie nad podziw dobrze w nowej rzeczywistości i ani na chwilę nie zwalniają tempa.

Co wpłynęło na rozwój rynku pracy w Siedlcach?

W dużej mierze fakt, że miasto jest wyjątkowo atrakcyjne pod względem cen mieszkań – zarówno zakupu jak i wynajmu. Koszty życia w Siedlcach są stosunkowo niskie, natomiast zarobki coraz częściej dorównują wielkomiejskim stawkom. Dodatkowo rozbudowana sieć komunikacyjna oraz pojawianie się nowych, atrakcyjnych osiedli zachęca do zatrzymania się właśnie tu! W Siedlcach znajdują się placówki urzędów i instytucji wojewódzkich na bardzo wysokim poziomie – na tej płaszczyźnie Siedlce stanowczo nie odstają od wspomnianego wcześniej – niejako z żalem – miasta stołecznego. Rozbudowują się istniejące zakłady produkcyjne, powstają nowe centra i parki i handlowe. W usługach jest nie gorzej – powstają kluby, restauracje, przedszkola czy firmy budowlano-wykończeniowe. Na siedleckim rynku pracy nietrudno też o oferty pracy za granicą – zarówno propozycje sezonowe jak i długoterminowe kontrakty. Siedleckie biura pracy pośredniczą w zatrudnieniu polskich pracowników na korzystnych – zagranicznych warunkach. Jako że Siedlce leżą na granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego, z łatwością wyszukują i delegują za granicę wykwalifikowanych pracowników z obu wymienionych obszarów. Jeżeli więc, szukacie miasta z perspektywami przyjrzyjcie się bliżej właśnie Siedlcom!

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj