Strona główna Edukacja Ranking wydziałów prawa “Rzeczpospolitej”

Ranking wydziałów prawa “Rzeczpospolitej”

Uniwersytet Warszawski zwyciężył w rankingu wydziałów prawa “Rzeczpospolitej” w kategorii uczelni publicznych – informuje dziennik we wtorkowym wydaniu. Pierwszą pozycję wśród uczelni niepublicznych zajęła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

To dziesiąta edycja rankingu “Rzeczpospolitej”. Oceniane są w nim: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą.

Wśród uczelni publicznych na pierwszej pozycji znalazł się Uniwersytet Warszawski, na drugiej – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Trzecie miejsce należy do Uniwersytetu Wrocławskiego.

W rankingu oceniono też wydziały prawa uczelni niepublicznych. Zwyciężyła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Kolejne miejsce zajęła Uczelnia Łazarskiego w Warszawie. Na trzecim miejscu znalazł się SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie.

Ranking opracowano na podstawie danych Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytut Badawczego (OPI-PIB)

“Rz” pisze, że z analizowanych danych wynika, że w Polsce na kierunku prawo studiuje obecnie ponad 35,4 tys. osób., z czego ponad 19 proc. na uczelniach niepublicznych. Zdecydowanie trudniej dostać się na uczelnię państwową – średnio na jedno miejsce przypada tam 2,9 osoby, w przypadku uczelni niepublicznych ten wskaźnik wynosi 1,7 osoby.(PAP)

szz/ dki/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj