Strona główna Kariera Ruszyły zapisy na Letnie Praktyki Badawcze dla studentów i doktorantów

Ruszyły zapisy na Letnie Praktyki Badawcze dla studentów i doktorantów

Ruszyły zapisy na XII Letnie Praktyki Badawcze – wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty dla studentów i doktorantów, których celem jest wykorzystanie matematycznego sposobu myślenia do rozwiązywania problemów firm i instytucji.

Letnie Praktyki Badawcze odbywają się w okresie lipiec – wrzesień 2016 r. w Warszawie; są skierowane do studentów o różnorodnych zainteresowaniach naukowych, począwszy od matematyki i informatyki, poprzez nanotechnologię, na ekonomii i zarządzaniu kończąc. Organizują je: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

„Zapewniamy pracę w interdyscyplinarnych grupach projektowych. W codziennej pracy na praktykantów czekają również atrakcje w formie wyjazdów studyjnych, seansów filmowych i wykładów specjalistów cenionych w świecie nauki i biznesu. Każdy projekt kończy się stworzonym przez grupę raportem dla zleceniodawcy” – informują organizatorzy w przesłanym PAP komunikacie.

Wśród zleceniodawców projektów realizowanych w poprzednich latach znaleźli się m.in. Narodowy Bank Polski, Urząd Komunikacji Elektronicznej i Casinos Poland. Poruszone zagadnienia to np. analiza unikatowych w skali kraju rynków predykcyjnych, badanie możliwości wdrożenia komercyjnych rozwiązań zastosowania grafenu czy analiza Big Data.

Aplikacje (krótkie CV, list motywacyjny oraz rekomendację od pracownika naukowego/pracodawcy) należy wysyłać na adres: praktyki@ibspan.waw.pl. Zgłoszenia oceniane są w miarę napływania, dlatego organizatorzy zachęcają do składania ich możliwie szybko.

Więcej informacji dotyczących Letnich Praktyk Badawczych można znaleźć na stronie: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj