Strona główna Firma Rzeszowska uczelnia oferuje pomoc dla chcących założyć własny startup

Rzeszowska uczelnia oferuje pomoc dla chcących założyć własny startup

Praktyczne porady dla osób zakładających działalność gospodarczą, indywidualne konsultacje dla startapowców, czy wykłady na temat prowadzenia własnego biznesu oferuje Startup Europe Week, który rozpocznie się we wtorek w Rzeszowie.

Startup Europe Week (SEW) to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest promocja przedsiębiorczości oraz rozwijanie lokalnych ekosystemów startupowych. Organizatorami imprezy są: Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie oraz uczelniana Katedra Nauk o Zarządzaniu i Ekonomii, Klinika Przedsiębiorczości i Koło Naukowe Prawa Gospodarczego.

Impreza na rzeszowskiej uczelni potrwa tydzień. W jej ramach odbędzie się łącznie kilkanaście spotkań, wykładów i warsztatów na temat prowadzenia własnego biznesu. Zdaniem opiekuna Kliniki Przedsiębiorczości Rafała Witkowskiego SEW to bardzo cenna inicjatywa, szczególnie dla studentów i osób, które chcą założyć własny biznes.

„W planach są m.in. otwarte spotkania na temat przedsiębiorczości, tworzenia biznesplanów oraz prawnych aspektów rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej” – wyliczał Witkowski.

Będzie można dowiedzieć się np. jakie wsparcie od władz lokalnych mogą otrzymać początkujący przedsiębiorcy, jakie są fundusze i programy UE dla przedsiębiorców. Witkowski podkreślił, że niezwykle ważne jest to, iż wydarzenia w ramach Startup Europe Week będą miały charakter praktyczny; przeważać będą warsztaty i indywidualne konsultacje z praktykami biznesu.

Pomocy w czasie imprezy udzielać będą przedstawiciele m.in. Izby Przemysłowo-Handlowej, Podkarpackiego Parku Naukowo – Technologicznego, kancelarii adwokackich, Izby Skarbowej, ZUS, Społecznej Podkarpackiej Akademii Najlepszych Praktyk, RARR oraz studenci i wykładowcy uczelni.

Startup Europe Week to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest promocja przedsiębiorczości oraz rozwijanie lokalnych ekosystemów startupowych. Imprezę wspiera także organizacja Startup Europe. Jest to platforma, która wspiera przedsiębiorczość w UE i tworzy sieci pomiędzy startupami.

Startup Europe Week to wydarzenie skierowane do nowych przedsiębiorców oraz tych, którzy dopiero chcą założyć firmę. W ramach SEW w dniach od 1 do 5 lutego 2016 r. w ponad 200 miastach w całej Europie organizowane są spotkania mające pomóc w integracji w skali lokalnej i międzynarodowej działaczy na rzecz młodego biznesu.
(PAP)

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj