Strona główna Firma Spot reklamowy jako animacja? Czy to ma sens?

Spot reklamowy jako animacja? Czy to ma sens?

Poszukując skutecznych i opłacalnych form reklamy prowadzonej działalności gospodarczej przedsiębiorcy z różnych branż i sektorów gospodarki sięgają po różne pomysły, które realizowane są w toku organizowanych kampanii reklamowych. Niektóre z nich wybierane są rzadziej, inne – zazwyczaj z uwagi na koszt ich wykonania oraz doświadczenia podobnych podmiotów – realizowane są z większą częstotliwością.

Co przy tym istotne, obserwowane na rynku reklamowym trendy i zależności bardzo często wskazują na „sezonowość” poszczególnych form reklamy oraz czasowy przesyt nimi wśród odbiorców, co prowadzi do spadku możliwych do uzyskania efektów reklamowych. Są jednak i takie formy reklamy, które sprawdzają się w równym stopniu niezależnie od trendów rynkowych. Należą do nich przede wszystkim różnego rodzaju spoty reklamowe i animacje reklamowe, które od czasu pojawienia się i rozpowszechnienia telewizji nieprzerwanie towarzyszą emisji poszczególnych programów. Możliwości tego rodzaju materiałów reklamowych zwiększyły się znacznie wraz z rozwojem internetu. Dzięki powszechnej globalizacji oraz postępowi technologicznemu, w chwili obecnej rozpowszechnianą przez to medium reklamę audiowizualną w krótkim odstępie czasu obejrzeć może nieograniczone grono odbiorców z całego świata.

Dlaczego warto zainwestować w animacje filmowe?

W branży marketingu i reklamy dość jednolicie przyjmuje się, że animacje filmowe (spoty filmowe) należą do jednych z najczęściej wybieranych oraz najefektywniejszych form reklamy i promocji towarów i usług. Siłą tego rodzaju przekazu jest przede wszystkim jego prostota, która pozwala na skuteczną komunikację w zasadzie z każdą grupą odbiorców. Niezależnie, czy materiał skierowany będzie miał być do grona wysoko wykwalifikowanych specjalistów, czy też do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, możliwe będzie przygotowanie odpowiedniego spotu – animacji filmowej, która dostosowana będzie formą i treścią do tej grupy. Taka uniwersalność kusi wielu przedsiębiorców, którzy dostrzegają także inne zalety filmów animowanych, związane między innymi z niższym kosztem ich wytworzenia w porównaniu do tradycyjnych materiałów filmowych, do których produkcji angażowanych jest zawsze co najmniej kilka osób ze studia filmowego. Tymczasem – dobry spot animowany przygotować może także działający w pojedynkę freelancer.

Czym charakteryzuje się dobry animowany spot reklamowy?

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na sukces animowanych filmów reklamowych jest niebanalny i nieszablonowy pomysł na ich realizację. Nawet najpoprawniejszy technicznie materiał nie zostanie bowiem dobrze przyjęty przez odbiorców, jeżeli przedstawiać będzie treści w mało atrakcyjny i powtarzalny sposób. Istotne jest bowiem to, aby zaciekawić odbiorcę i zachęcić do obejrzenia spotu reklamowego, a także sprawić, aby dzięki charakterystycznym elementom animacja zapadła mu w pamięć. Służyć temu może odpowiednie dobranie sloganów i haseł reklamowych, a także stworzenie kreacji charakterystycznych bohaterów filmu reklamowego, którzy będą łatwo rozpoznawalni przez osoby trzecie.

Animowany spot reklamowy – Krótkie Formy – Sprawdź koniecznie!

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj