Strona główna Edukacja Trwa nabór do konkursu Three Minute Thesis®

Trwa nabór do konkursu Three Minute Thesis®

Trzy minuty – tylko tyle na przedstawienie swoich badań mają uczestnicy konkursu Three Minute Thesis®. Do szóstej edycji tego przedsięwzięcia organizowanego na Politechnice Śląskiej zgłaszać mogą się doktoranci uczelni i oddziałów PAN znajdujących się w woj. śląskim.

Nabór trwa do 27 października. Eliminacje odbędą się 4 listopada, a finał – do którego zakwalifikuje się 10 uczestników wybranych przez jurorów – jest zaplanowany na 17 listopada.

Jak przypomina Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, które organizuje wydarzenie, ideą 3MT® jest przedstawienie tematów prac doktorskich oraz związanych z nim działań w taki sposób, by były one zrozumiałe, przystępne oraz ciekawe dla odbiorców niezwiązanych z akademią. Na swoje wystąpienie uczestnicy mają 3 minuty i mogą wykorzystać 1 slajd.

Wydarzenie jest dla młodych naukowców świetną okazją do sprawdzenia kompetencji z zakresu komunikacji naukowej oraz popularyzacji nauki oraz rozwinięcia umiejętności związanych z autoprezentacją i upowszechnianiem wyników badań wśród szerokiego grona odbiorców – czytamy w zapowiedzi.

W śląskiej edycji konkursu Three Minute Thesis® mogą wziąć udział doktoranci uczelni oraz oddziałów PAN znajdujących się w województwie śląskim – reprezentujący wszystkie dyscypliny naukowe. Pierwszy etap to prezentacja tylko przed jury, drugi – również przed publicznością.

Konkurs 3MT® został zainicjowany w Uniwersytecie Queensland w Australii w 2008 roku. Śląska edycja odbywa się od 2017 roku i jest organizowana przez Centrum Popularyzacji Nauki oraz Uczelnianą Radę Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej.

Szczegóły na stronie konkursu: https://www.polsl.pl/rjo7-cpn/konkurs-three-minute-thesis/

Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj