Strona główna Firma Udany wyjazd firmowy – jakie atrakcje zorganizować?

Udany wyjazd firmowy – jakie atrakcje zorganizować?

Sukces rynkowy jaki odnosi firma nie jest zależy od pracy jednej osoby. Jest to suma osiągnięć i niepowodzeń wszystkich członków zespołu. Mądry pracodawca zrobi wszystko, aby nauczyć swoich podwładnych odpowiedzialności, zaangażowania we wspólne projekty oraz pracy zespołowej.

Dobrym sposobem na budowanie bliższych relacji wśród pracowników są wyjazdy firmowe, które organizowane są przez pracodawcę. Na ogół zatrudnione osoby nie maja ze sobą bliższego kontaktu a wszelkie relacje sprowadzają się wyłącznie do obowiązków służbowych. Warto to zmienić i stworzyć okazję do bliższego poznania się i nawiązania relacji poza zawodowych. Podpowiadamy jakie atrakcje są warte zorganizowania i pozytywnie wpłyną na relacje pracownicze.

Paintball

Świetny pomysł na poprawienie pracy drużynowej. Pracownicy zostają zmuszeni do tego, aby działać wspólnie. Wygra tylko ten zespół, który będzie potrafił znaleźć wspólny język i opracuje strategię, której będzie się trzymał. Przy okazji jest to świetna zabawa, która jest w stanie rozładować stres i pomóc w otworzeniu przy współpracownikach. Ośrodki do gry w paintball są w Polsce popularne i bez problemów znajdziemy wolne miejsce. Osoby wolące większy realizm mogą zamienić markery do paintballa na repliki prawdziwej broni (ASG).

Kurs jazdy samochodami sportowymi

Wspaniała zabawa, która doceniona zostanie przede wszystkim przez mężczyzn. Możliwość nauczenia się jazdy samochodami WRC to świetne doświadczenie i budowanie wspólnych grupowych wspomnień. Po powrocie do rzeczywistości na pewno będą mieli tematy do rozmów i wymieniania się spostrzeżeniami. Uwolniona w ten sposób adrenalina otworzy pracowników na siebie i wzajemnie zbliży.

Udany wyjazd firmowy - jakie atrakcje zorganizować? Kurs jazdy samochodami sportowymi

Warsztaty kulinarne

Nie ma lepszego sposoby na poprawę pracy zespołowej niż wspólnego gotowanie. Każdemu członkowi zespołu będzie zależało, aby przygotowany posiłek był jak najsmaczniejszy. Przy okazji taki kurs naprawdę rozwija i jest w stanie zaszczepić pasję w uczestniku. Uczestnicy będą chcieli wykazać się swoimi umiejętnościami i popisać się na tle grupy – z pewnością zapewni to kupę śmiechu i zabawy.

Wspólna impreza

Wybranie się z pracownikami na imprezę jest w stanie znacznie skrócić dystans pomiędzy członkami zespołu. Początkowo może być sztywno i nieswojo, ale w miarę upływu czasu ludzie zaczną się rozkręcać. Warto zadbać o obecność alkoholu, który ułatwia wszelkie kontakty międzyludzkie. Imprezę należy rozplanować w taki sposób, aby po jej zakończeniu pracownicy mogli odpocząć i nie musieli stawiać się skoro świt w miejscu pracy.

Udany wyjazd firmowy - jakie atrakcje zorganizować?

Sport

Najlepszy sposób na zapewnienie zdrowej rywalizacji. Warto jest zaplanować coś emocjonującego i nietypowego. Zamiast nudnych wycieczek rowerowych lepiej jest zagwarantować pracownikom solidną dawkę emocji i adrenaliny. Świetnie sprawdzają się ścianki wspinaczkowe, spływy kajakowe czy wspomniane już nieco wcześniej sporty motorowe. Postawienie pracowników przed sytuacją wymagającą pokonania strachu i słabości pozwala na otworzenie się na inne osoby.

JZ
Szukasz ciekawego kierunku wyjazdu? Sprawdź wyjazdy integracyjne dla firm z bissole.pl.

Komentarze

2 KOMENTARZE

  1. Przede wszystkim kluczowa sprawa, żeby wyjazd nie był na siłę, nie powinien być obowiązkowy, bo ludzie przyjdą nastawieni, że muszą się integrować etc. Ostatnio coraz popularniejsze są dlatego wyjazdy „incentive travel”, czyli wyjazdy motywacyjne, takie dla najlepszych, aby zmotywować innych, że warto być wydajny w pracy, to tak w skrócie, u nas był taki wyjazd do Monaco i wszystko profesjonalnie zorganizowane.

  2. Problematyczne jest również to, że pracodawcy najczęściej organizują wyjazdy zahaczając o weekend, gdzie spory procent pracowników to ludzie z rodzinami i dziećmi i nie zawsze im takie rozwiązanie pasuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj