Strona główna Edukacja Warsztaty sejsmologiczne dla naukowców, doktorantów i studentów

Warsztaty sejsmologiczne dla naukowców, doktorantów i studentów

Na warsztaty dla naukowców, doktorantów i studentów zainteresowanych analizą sejsmiczności antropogenicznej i związanych z nią zagrożeń oraz ogólnie naukami o ziemi, w oparciu o korzystanie z platformy EPISODES, zapraszają Zakład Sejsmologii Instytutu Geofizyki PAN oraz Tematyczny Węzeł Zagrożeń Antropogenicznych (EPOS ERIC TCS AH).

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich związanych z nauką osób, które w swojej pracy chcą korzystać z zasobów platformy EPISODES.

Jak informują organizatorzy wydarzenia, platforma ta jest cyfrowym narzędziem zapewniającym dostęp do zintegrowanych epizodów, czyli zbiorów danych opisujących proces sejsmiczny – indukowany lub wyzwalany działalnością technologiczną związaną z eksploracją i eksploatacją geozasobów – który w pewnych okolicznościach może zagrażać ludziom, infrastrukturze oraz środowisku naturalnemu. Platforma umożliwia także dostęp do aplikacji analitycznych, repozytorium dokumentów oraz przestrzeni roboczej dla użytkowników.

W czasie warsztatów przedstawione zostaną istniejące na platformie dane geofizyczne, takie jak katalogi i sygnały sejsmiczne, dane geologiczne: profile litologiczne, mapy uskoków a także dane przemysłowe, m.in. trajektorie odwiertów wiertniczych.

Szczegółowo omówiona zostanie także struktura platformy, w tym podział na epizody. Zaprezentowane zostaną metody wizualizacji danych, dedykowana przestrzeń robocza oraz podstawowe operacje i analizy naukowe na zbiorach danych. Możliwa będzie również indywidualna konsultacja z osobami prowadzącymi warsztaty.

Aby wziąć udział w warsztatach należy do 12 czerwca wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na tej stronie.

Więcej o platformie EPISODES przeczytać można tutaj.

PAP – Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz

kap/ agt/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj